Ana Sayfa Manşet Sarsılmaz, Seri Üretimden Çıkan Makineli Tüfeklerini, Bu Yıl Teslim Etmeyi Hedefliyor

Sarsılmaz, Seri Üretimden Çıkan Makineli Tüfeklerini, Bu Yıl Teslim Etmeyi Hedefliyor

Sarsılmaz, fuarda, geniş ürün yelpazesinden çeşitli ürünlerin yanı sıra bir süreden beri geliştirdiği SAR 127 MT ve SAR 762 MT makineli tüfeklerini ilk kez sergiliyor. Firma, 12,7 mm ve 7,62 mm çapındaki bu makineli tüfekleri, Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzaladığı projeler kapsamında, yerli kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla geliştiriyor. Her iki tarafından da şeritle beslenebilen makineli tüfekler, uzaktan komutalı silah sistemlerine (UKSS) de entegre edilebiliyor. Her iki makineli tüfekte de uzun süren çatışmalara yönelik olarak, hızlı değiştirilebilir namlu özelliği bulunuyor.

SAR 762 MT’nin 3 farklı modeli bulunuyor. Bunlar; SARP veya STAMP gibi UKSS’lerde kullanılmak üzere tasarlanan A modeli; piyade kullanımı için geliştirilen B modeli ve ana muharebe tanklarında eş eksenli silah olarak kullanım için tasarlanan C modeli şeklinde sıralanıyor. Gövdesi 44.000 atım, namlusu da 22.000 atım ömrüne sahip olan silah, ortalama 12 kg ağırlığında. -52 ve +72˚C aralığındaki sıcaklıklarda çalışabilen SAR 762 MT’nin çatal ayak ile bölge hedeflerine karşı etkili menzili 800; azami menzili ise 3.725 metre.

Hem tam otomatik hem de tek tek atış yapabilen SAR 127 MT, 6.764 metre azami menzile sahip. Sarsılmaz yetkilileri, SAR 127 MT’nin, 1.800 metre mesafeden çelik çekirdekli mermi ile yapılan atışta, bir aracın motor bloğunu delebileceğinin altını çiziyor.

Sarsılmaz olarak, Ar-Ge çalışmalarına ve yeni ürün geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerinin altını çizen Sarsılmaz Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, fuar katılımları hakkında şunları söyledi: “Uluslararası pazarlar, her zaman olduğu gibi öncelikli konu başlıklarımız arasında. Dolayısıyla hareket alanımızın hemen hemen tamamen kısıtlandığı salgın günlerinde ihraç pazarlarımızla temasımızı devam ettirmek ve mevcut ürünlerimizin yanında yeni geliştirdiğimiz ürünleri tanıtmak için SAHA EXPO’ya katılıyoruz. Katıldığımız tüm fuarlarda, ziyaretçilerimizin yoğunluğu, bizim için her zaman gurur ve memnuniyet vesilesi oluyor. Bu fuarda da önemli bir ziyaretçi sayısı gözlemledik. Hatta bu yüksek sayının ötesinde, gerek mevcut pazarlarımızdan gerekse yeni pazarlardan olmak üzere pek çok farklı ülkeden ziyaretçi almış olmak bizi daha çok mutlu etti.”

SAR 762 MT makineli tüfek
SAR 127 MT makineli tüfek
Sarsılmaz’ın standında, polimer gövdeli SAR 9 tabancasının farklı modelleri de yer alıyor.
Sarsılmaz, K12 SPORT X modelini, müsabaka atıcıları için geliştirdi.

SAHA EXPO 2020 Özel Dosyası’nın giriş haberine ulaşmak için: https://www.savunmahaber.com/202-saha-expo-2020-ozel-dosyasi/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.