Ana Sayfa Haberler Sarsılmaz, Simüle Atış Alanıyla TEKNOFEST İzmir’de

Sarsılmaz, Simüle Atış Alanıyla TEKNOFEST İzmir’de

Sarsılmaz, İstanbul ve Ankara’nın ardından şimdi de TEKNOFEST İzmir’de teknoloji severlerle buluşacak. Milli olanaklarla geliştirip ürettiği 300’den fazla ürününü katılımcılarla buluşturacak olan Sarsılmaz, simüle atış alanında ziyaretçilere gerçekçi atış deneyimi yaşama fırsatı sunacak.

27 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2023 İzmir Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Sarsılmaz, başta güvenlik kuvvetleri için ürettiği yerli ve milli silahlar ile Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ortaklığıyla gerçekleştirilen yeni nesil silah sistemlerini sergileyecek. TUSAŞ ve Sarsılmaz ortak kuruluşu TR Mekatronik’in geliştirdiği 3 namlulu 20 mm burun topu ve 12,7 HÜRKUŞ-C kanat altı silah podu da festivalde ziyaretçilerin karşısında olacak. Özellikle 20 mm burun topu, T-129 ATAK helikopterine entegre edilmesi ve dakikada 750 mermi atış hızıyla savunma sanayi sektöründe önemli bir boşluğu dolduruyor.

Sarsılma Modelleri Dijital Dünyada

Sarsılmaz TEKNOFEST İzmir ziyaretçilerine simüle atış poligonunda gerçek atış deneyimi de yaşatacak. Katılımcılar, tüm ortam, mesafe ve detay özelliklerinin bire bir dijital dünyaya aktarılmasıyla oluşturulan simülasyon kapsamında SAR9 SC, SAR9 SP ve SAR9 CX model tabancalar, SAR 109T ve SAR 56 piyade tüfeğiyle gerçekçi atış deneyimleri yaşama şansı elde ediyorlar.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.