Ana Sayfa Haberler Sarsılmaz, Yeni Piyade Tüfeği SAR 15T’yi EFES-2022’de Görücüye Çıkardı

Sarsılmaz, Yeni Piyade Tüfeği SAR 15T’yi EFES-2022’de Görücüye Çıkardı

SAR 15T piyade tüfeği

EFES-2022 Birleşik, Müşterek Fiilî Atışlı Arazi Tatbikatı kapsamında düzenlenen Savunma Sanayi Sergisi’ne katılan Sarsılmaz, 7,62×39 mm’lik yeni piyade tüfeği SAR 15T’yi ilk kez sergiliyor. Sarsılmaz’ın 7,62×39 mm’lik bir önceki piyade tüfeği olan SAR 308’i temel alarak geliştirdiği SAR 15T, ergonomik özellikleriyle öne çıkıyor. Bu özellikler arasında MIL-STD-1913 uyumlu aksesuar rayları ve geliştirilmiş dipçik yer alıyor.

SAR 15T’nin dipçiği katlanabiliyor

Aksesuar rayları, silahın el kundağının 4 tarafında ve silahın kapağının hemen üzerinde bulunuyor. Bu raylar sayesinde silah üzerine çeşit aksesuar takılabiliyor. Silahın teleskopik dipçiği ise 5 kademeli olarak ayarlanabiliyor. Dipçikte ayrıca 6 kademede ayarlanabilen yanaklık yer alıyor. Dipçik, katlanabilir olduğu için de gerektiği durumlarda daha kompakt bir hal alabiliyor. Bunların yanında SAR 15T’nin üst gövde kapağı, bu tip silahlardan farklı olarak, perçinli menteşesi sayesinde, açıldığı zaman silahtan tamamen ayrılmıyor. Bunun yerine menteşesinden dönerek yukarı doğru açılıyor.

SAR 762 MT makineli tüfek

Sarsılmaz ayrıca, .45 ACP tipi fişek ateşleyen çelik gövdeli ve horozlu tabancası K2 45’in bronz renkli sürümünü de EFES-2022 tatbikatında ilk kez sergiliyor. Sarsılmaz’ın etkinlikte sergilediği diğer silahlar arasında farklı tipteki tabancalar ve 7,62×51 mm’lik SAR 762 MT makineli tüfek de bulunuyor.

K2 45

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.