Ana Sayfa Haberler SaSaD 33. Yılını 254 Üyesiyle Kutluyor

SaSaD 33. Yılını 254 Üyesiyle Kutluyor

Millî Savunma Bakanlığı’nın öneri ve desteği ile 27 Aralık 1989 tarihinde Ankara’da kurulan Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD), kuruluşunun 33. yıl dönümünü kutluyor. SaSaD, 33. yılında, Türk savunma ve havacılık ekosisteminden 254 üyesiyle faaliyet gösteriyor.

Derneğin 33. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı basın bülteninde, SaSaD Genel Sekreteri Dr. Ruşen Kömürcü’nün demeci de yer aldı. Dr. Kömürcü, Türkiye’de savunma ve havacılık sektörünün çatı kuruluşu rolünü üstlendiklerini belirtti. Sektörün başarılarına destek olabilmek için çalışmalarına hız verdiklerini ve yeni atılımlar yaptıklarını ifade eden Dr. Kömürcü, şunları ekledi: “Derneğimiz bünyesinde geliştirdiğimiz ya da proje ortağı olarak dâhil olduğumuz çalışmalar ile sektörde faaliyet gösteren üyelerimizin yetkinlik ve kabiliyetlerini arttırmak için destek oluyor; sektörümüzün temsilciliğini ulusal ve uluslararası arenalarda yapmaya devam ediyoruz.  Avrupa Havacılık, Güvenlik ve Savunma Sanayileri Derneğinde Türkiye’yi temsil eden SaSaD, bu derneğin bünyesindeki komitelerde yer alarak politika belirleme sürecine dâhil oluyor. Küresel trendleri ve ortaya çıkan standartları da yakından takip ediyor.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.