Ana Sayfa Haberler SASAD 34 Yaşında

SASAD 34 Yaşında

Millî Savunma Bakanlığı’nın (MSB) desteğiyle 27 Aralık 1989’da, Ankara’da kurulan Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) 34’üncü yaşını kutluyor. 2012 yılı başında sivil havacılık ve uzay alanındaki üreticilerin de çalışma alanına dahil olmasıyla adı ‘Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği’ olan SASAD, üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda tedarikçi kuruluşlar ve sektör profesyonellerinin arasında birlikteliği sağlamak ve sektör paydaşları arasında iş birliğini geliştirme görevini üstleniyor.

Avrupa’da Türkiye’yi Temsil Ediyor

Kurucu üyeleri arasında ASELSAN, Barış Elektrik Endüstri AŞ, HEMA Endüstri AŞ, KALEKALIP, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE), Nurol Makina, Otokar, Otomarsan, Roketsan, Savunma Gereçleri Sanayi ve Türk Havacılık Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) bulunduğu SASAD, bugün 293 üye firmayı bünyesinde barındırıyor.  Türkiye’nin savunma ve güvenlik alanında dışa bağımlılığını en aza indirmek ve uluslararası alanda rekabet edebilen bir sanayi oluşumuna katkıda bulunmak amacıyla kurulan SASAD, Türk savunma ve havacılık sanayisinin, yurt içi ve uluslararası platformlarda savunucusu misyonuyla hareket ediyor. SASAD aynı zamanda Avrupa Havacılık Güvenlik ve Savunma Sanayi Birliği (ASD) çatısı altında Türkiye’yi temsil ediyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.