Ana Sayfa Haberler SASAD Komiteleri Ankara’da Buluştu

SASAD Komiteleri Ankara’da Buluştu

Can KILINÇ / c.kilinc@savunmahaber.com

Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) komite buluşmaları, 20 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirildi. Etkinlikte Strateji Komitesi, KOBİ ve Start-up Komitesi, İhracatı Geliştirme Komitesi, Teknoloji ve İnovasyon Komitesi, Regülasyon ve Uluslararası İş Birliği Komiteleri tanıtılırken, komite başkanlarına da teşekkür sertifikaları verildi.

SSB Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel

“Olmayan Sektör Oluştu; Oluşan Sektör Büyüdü”

Komite buluşmasında konuşan Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel, “Savunma ve havacılık sanayisi ülkemizde 25 yıl önce de vardı ancak bugün gelinen noktaya baktığımızda küçük bir sektöre sahiptik. Savunma ve havacılık sanayisi 2000’li yıllarda az sayıda firmadan oluşup büyük şirketlerle iş yapmaya çalışıyordu. O süreçten bugünlere adım adım büyüyen bir sanayi haline geldi. Bu süreç basit ve kolay ilerlemedi, geçmişten bugüne bir vizyon ve hedef konulduğu için bugünlere gelindi. O yüzden olmayan bir sektör oluştu, oluşan bir sektör büyüdü, büyüyen sektör dünyada rekabet edebilir hale geldi. Önümüzdeki dönemlerde de sürdürebilirliğini sağlamaya yönelik planlar geliştireceğiz.” dedi.

SASAD Genel Sekreteri Dr. Ruşen Kömürcü

“Bütün Bir Endüstriyi Kapsamaya Çalışıyoruz”

SASAD Genel Sekreteri Dr. Ruşen Kömürcü de “SASAD olarak temel misyonumuz, faaliyetlerimizi daha uygun bir çerçevede sürdürme konusunda üyelerimizi temsil etmektir. Bütün bir endüstriyi kapsamaya çalışıyor, savunmanın ihracatını, performansını ve büyüklüğünü ölçmeye çalışıyoruz. Şirketlerimizle ihtiyaç ve tedarik makamları arasında bir ara yüz olmaya çalışıyoruz. Şirketlerimiz için lobi yapmak ve firmalarımızın problemlerini yasalar çerçevesinde çözmek için çaba gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı. 1989 yılında, sektörün 12 firmasıyla kurulan SASAD, bu yıl 35’inci yaşını kutlarken, Türk savunma ve havacılık sanayisinin yurt içi ve yurt dışında sesi olma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.