Ana Sayfa Haberler SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı Öner Tekin, ASD Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı Öner Tekin, ASD Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) Yönetim Kurulu Başkanı Öner Tekin, European Aerospace, Security and Defence Association (Avrupa Havacılık, Güvenlik ve Savunma Birliği / ASD) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

SaSaD, gelişmeyi, 27 Haziran’da paylaştığı basın bülteniyle duyurdu. Bültende yer alan bilgilere göre, Mayıs ayında yapılan ASD Genel Kurulu’nda, SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı ve Vestel Savunma/AYESAŞ Genel Müdürü Öner Tekin, Orta Avrupa ülkelerini temsilen oy birliği ile ASD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Bültende, SaSaD’ın, ASD’de, Türkiye’yi başarıyla temsil ettiği de vurgulandı. Tekin’in, ASD çalışmalarına aktif olarak katıldığının da belirtildiği bültende, bu kapsamda, Paris Air Show’da, Fransız Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (GİFAS) ile SaSaD tarafından, Türk ve Fransız sanayicileri bir araya getirmek için bir etkinlik gerçekleştirildiği bildirildi.

2004 yılında Avrupa’nın önemli savunma ve havacılık birlikleri olan EDIG, AECMA ve Eurospace’in birleşmesi ile kurulan ve Avrupa Parlamentosu’nda oldukça etkili olan ASD’de; 18 ülkeden, toplam cirosu 200 milyar avronun üzerinde olan 3.000’den fazla şirket, 23 ulusal dernek bulunuyor.

 2,035 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.