Ana Sayfa Manşet SaSaD’ın SAHA EXPO 2022 Mesajı

SaSaD’ın SAHA EXPO 2022 Mesajı

“Savunma ve havacılık sanayisinde yerli ve millilik vizyonu ile başlatılan sürecin bugün bir gurur tablosu haline geldiğini görüyoruz. Bu vizyon ve kararlılığın devam etmesini ve Türk havacılık ve savunma sanayisinin gücünün artmasını diliyoruz.”

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi ve buna bağlı gelişen ekonomik değişim, Türkiye’de de etkili oluyor. Tüm dünyada ekonomik yavaşlama konuşulurken bir taraftan da savunma ihtiyaçlarının arttığı gelişmeler yaşanıyor.

Devletimizin öncülüğü ve vizyonu ile yıllar önce, bugünkü durum benzeri gelişmeler de öngörülerek savunma yatırımları hızlandırıldı. Bugün, Türk savunma ve havacılık sanayisinin geliştirdiği çeşitli ürünlerin envantere girmesi ile ilgili süreçler veya testler gerçekleştiriliyor. Savunma ve havacılık sanayisinde yerli ve millilik vizyonu ile başlatılan bu sürecin bugün bir gurur tablosu haline geldiğini görüyoruz. Bu vizyon ve kararlılığın devam etmesini ve Türk havacılık ve savunma sanayisinin gücünün artmasını diliyoruz.

Küresel ölçekte başarımızın en önemli ölçütlerinden biri ise geçtiğimiz yıl yakaladığımız 3 milyar doları aşan sektörel ihracat. Hedefimiz, bu rakamı bu yıl 4 milyar dolara çıkarmak ve sürekli olarak arttırmaya devam etmek. Rusya-Ukrayna savaşı ardından ulusal güvenlik kaygılarının, ülkelerin savunma harcamaları konusundaki politikalarında ve bütçelerinde önemli bir artışa yol açtığını görüyoruz. Bu durumun, güçlü Türk sanayisi için bir fırsat olacağını değerlendiriyoruz.

SaSaD Olarak Çalışmalarımıza Hız Veriyoruz

SaSaD olarak, ülkemizde savunma ve havacılık sektörünün çatı kuruluşu rolümüz gereğince sektördeki başarılara destek olabilmek için çalışmalarımıza hız veriyoruz. Derneğimiz bünyesinde geliştirdiğimiz ya da proje ortağı olarak dahil olduğumuz çalışmalar ile sektörde faaliyet gösteren üyelerimizin yetkinlik ve kabiliyetlerini arttırmak için destek oluyor, sektörümüzün temsilciliğini yapmaya devam ediyoruz.

“SAHA İstanbul Güçlenerek Büyüyor”

Türk savunma ve havacılık sektörünün yerlilik oranının arttırılması ve ürün geliştirme süreçlerinin hızlandırılması için 2015 yılında kurulan SAHA İstanbul, oluşturduğu ekosistemle ve bugün sayısı 800’ü aşan üyesinin desteği ile güçlenerek büyüyor. Sektörel iş birliklerinin hiç olmadığı kadar kritik hale geldiği günümüzde, SAHA İstanbul’un bu konudaki başarısı, hepimizi gururlandırıyor.

Osman OKYAY

SaSaD Yönetim Kurulu Başkanı

Kale Grubu Başkan Yardımcısı

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.