Ana Sayfa Haberler SaSaD’ın Yeni Genel Sekreteri, Dr. R. Ruşen Kömürcü Oldu

SaSaD’ın Yeni Genel Sekreteri, Dr. R. Ruşen Kömürcü Oldu

Sektörün yakından tanıdığı bir isim olan Dr. R. Ruşen Kömürcü, 1 Haziran itibarıyla Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği’nin (SaSaD) Genel Sekreteri olarak göreve başladı.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde, yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, doktora eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlayan Dr. Kömürcü, 1976 yılında, Kastamonu Çatalzeytin’de doğdu.

Dr. Kömürcü, SaSaD Genel Sekreterliği görevinin öncesinde, 2005 yılından bu yana Türksat AŞ’de Kablo TV Pazarlama, Kablo TV Müşteri İlişkileri, Uydu Hizmetleri Müşteri İlişkileri ve son olarak da Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerini üstlendi.

Yeni Bir İvmeyle Başlayan Çalışmalar Devam Edecek

MSI Dergisi’ne özel açıklamalar yapan Dr. Kömürcü, yeni göreviyle ilgili öncelikli gündem maddelerini şöyle sıraladı: “Yeni dönemde öncelikli hedefimiz; SaSaD’ın sektördeki etkinliğini daha da arttıracak ve SaSaD’ı daha aktif hale getirecek çeşitli faaliyetleri planlamak ve icra etmek olacak. Bu hedef doğrultusunda bir dizi gelişmeye de hızlıca imza attık. SaSaD ile SEDEC arasında imzalanan protokol ve SaSaD ile Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki muadili EDCC arasında imzalanan iyi niyet anlaşması, bu konuda verebileceğimiz iki güncel örnek. Ayrıca yeni bir uygulama başlattık ve 2 Haziran’da, “SaSaD Stratejik Konuşmaları”nın ilkini, EDAM ortaklığıyla gerçekleştirdik. EDAM Güvenlik ve Savunma Araştırmaları Direktörü Dr. Can Kasapoğlu, sadece SaSaD üyelerine özel olarak ‘Rusya-Ukrayna Savaşı: Stratejik Değerlendirme ve Savunma Sanayii İçin Öğrenilen Dersler’ başlıklı bir sunum yaptı. Bu ivmeyle başlayan çalışmalarımız, devam edecek.”

Hedef Hem Türkiye Hem Uluslararası Pazarda Başarı

Dr. Kömürcü, sektöre yönelik mesajında ise şunları ifade etti: “Savunma ve havacılık sanayisi, sürekli gelişen ve büyüyen bir sektör ve SaSaD olarak, sektör oyuncularının ihtiyaçlarını dinlemeye ve bu ihtiyaçları karşılamaya yönelik çalışmalar yapmaya büyük bir önem veriyoruz. Hem SaSaD’ın etkinliğini arttırmak hem de üyelerimizle olan ilişkilerini kuvvetlendirmek arzusundayız. Üyelerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi ve onların güçlenmesinin yanı sıra kullanıcı ve tedarik makamlarıyla ilişkilerinin geliştirilmesi, öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu hedeflere ulaşmamızın, hem ülkemiz için hem de ülkemizin dünya pazarlarındaki yerini sağlamlaştırmak ve geliştirmek için önem arz ettiğinin bilincindeyiz. Hep birlikte çalışarak sektörümüze ve ülkemize daha fazla fayda sağlamaya odaklanacağız.

SaSaD’ın bugünlere gelmesinde emeği geçen geçmiş dönem Yönetim Kurullarının üyelerine ve Genel Sekreterleri ve yardımcılarına da burada teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Bu bir bayrak yarışı ve onlardan devraldığımız bayrağı daha da yükseklere taşımayı hedefliyoruz.”

MSI Dergisi olarak, Dr. Kömürcü’ye yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.