Ana Sayfa Haberler Savaşlar, Avrupa Ülkelerinin Savunma Bütçelerini Arttırdı

Savaşlar, Avrupa Ülkelerinin Savunma Bütçelerini Arttırdı

European Aerospace, Security and Defence Association (Avrupa Havacılık ve Savunma Sanayileri Dernekleri Birliği/ ASD) Genel Sekreteri Jan Pie, Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçıları Derneği (SASAD) üyelerine konferans verdi. 1 Kasım’da HAVELSAN’ın ev sahipliğinde düzenlenen konferansa sektör temsilcileri katıldı. ASD Genel Sekreteri Jan Pie, günümüzde yaşanan savaşların, Avrupa ülkelerinin savunma bütçelerini arttırmalarına neden olduğunu vurguladı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan SASAD Genel Sekreteri Ruşen Kömürcü, “Avrupa savunma sanayisine ilişkin 20 farklı ülke savunma derneğinin ve doğrudan şirketinin üyesi olduğu ASD’nin daha iyi tanıtılması ve oradaki imkânların anlatılması için bu etkinliği düzenledik. Avrupa savunma pazarına ilişkin şirketlerimizin farkındalık seviyesinin arttırılması, ihracattan iş birliğine kadar bilgi seviyemizin artması için bu tür toplantıları çok kıymetli görüyoruz.” dedi.

Jan Pie, ASD’yi Anlattı

Etkinliğe ev sahipliği yapan HAVELSAN’ın Genel Müdürü ve SASAD Başkan Vekili Mehmet Akif Nacar da, “Yeni Türkiye yüzyılı’nda neler yapacağımızın belirleneceği toplantılardan birini bugün burada düzenliyoruz. Etkinliğe ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından, gazeteci Özgür Ekşi’nin moderatörlüğünde gerçekleşen konferansta,  ASD Genel Sekreteri Jan Pie, ASD ve komitelerinin yapısını anlattı. Pie, yaşanan savaşlarla beraber tüm Avrupa’da savunma bütçelerinin artış gösterdiğine çekerek, Avrupa savunma sanayisinin dinamikleri hakkında bilgi verdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.