Ana Sayfa Haberler SAVTEK 2022, İlk Gününde Milli Savunma Sanayisinde Yeni Perspektiflere Odaklandı

SAVTEK 2022, İlk Gününde Milli Savunma Sanayisinde Yeni Perspektiflere Odaklandı

Savunma Teknolojileri Kongresi’nin (SAVTEK) 10’uncusu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kültür Kongre Merkezi’nde, 13 Eylül’de başladı.

Açılış oturumunda ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Milli Savunma Bakanlığı Teknik Hizmetler Genel Müdürü Hava Tümgeneral Hüseyin Duman ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Coşkun, konuşma yaptı.  

SAVTEK 2022’yi düzenleyen kuruluşlara teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök ve Savunma Sanayi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, kongrede stant açan savunma sanayi firmalarını gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.   

Kongrede, daha sonra davetli konuşmacılar söz aldı. Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Varoğlu “SAVTEK Kongreleri” başlıklı konuşmasını yaptı. HAVELSAN Ar-Ge, Teknoloji ve İnovasyon Direktörü Dr. Tacettin Köprülü ise “Savunmanın Geleceği: Yeni Teknolojiler” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

Kongrenin ilk gününde “Milli Savunma Sanayiinde Yeni Perspektifler ve Harekât Alanında Oyun Değiştirici Teknolojiler” başlıklı panel, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanı Dr. Şaduman Aziz başkanlığında yapılacak.

Kongre, 14 ve 15 Eylül günlerinde bildiri oturumları ile devam edecek. “Savunma Sanayiinde Milli Teknoloji Çözümleri” Paneli ile bilgi paylaşımı sona erecek kongrede, kapanış bilgi sunuşunu Prof. Dr. Mustafa İlhan Gökler yapacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.