Ana Sayfa Haberler Savunma Sanayi Söyleşileri, 17-18 Aralık’ta, Hacettepe Üniversitesi’nde

Savunma Sanayi Söyleşileri, 17-18 Aralık’ta, Hacettepe Üniversitesi’nde

Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Topluluğu tarafından düzenlenen 2. Savunma Sanayii Söyleşileri, 17-18 Aralık tarihlerinde, Hacettepe Üniversitesi öğretim üyeleri kafeteryası K salonunda gerçekleşecek.

Etkinlik kapsamında, 2 gün boyunca, çalıştay ve sunumlar gerçekleştirilecek. Etkinlik, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversite öğrencilerine açık olacak.

Etkinlik ile katılımcıların; savunma sanayisi şirketlerini yakından tanımaları, sektör hakkında bilgi sahibi olmaları ve savunma sanayi sektöründeki güncel değişiklikler hakkında farkındalık kazanmaları amaçlanıyor. Etkinlik katılımcıları, şirket sunumlarında “Savunma Sanayisinde Ar-Ge’nin önemi nedir?, Konfigürasyon yönetimi nedir?” gibi sorulara cevap bulurken “Mühendislerin gözünden Savunma Sanayi” gibi konularda çeşitli kazanımlar da elde edecek.  Teknik ve kariyer odaklı yapılacak olan 7 oturumla da sektörün önde gelen firmaları hakkında bilgiler paylaşılacak. Ayrıca, katılımcılar, Nurol Makina üretimi olan EJDER YALÇIN’ı da yakından inceleme fırsatı bulacaksınız.

Bunların dışında, hediyelerin dağıtılacağı bir çekiliş de yapılacak. Öte yandan etkinlik sonunda en az 4 oturuma katılan kişilere “Savunma Sanayii Söyleşileri Sertifikası” verilecek.

 

MSI Dergisi’nin de medya sponsorları arasında yer aldığı etkinliğin programı ise şu şekilde:

17 Aralık Salı

11.00-12.00 Murat Yaşar Özen, TÜBİTAK SAGE İş Geliştirme ve Strateji Birim Amiri

12.00-13.00 Yemek ve Kahve Arası

13.00-14.15 Sezer Topaloğlu, Nurol Makina Yangın Söndürme ve Haberleşme Takım Lideri

14.30-15.30 Ahmet Raci Yalçın, Savunma Sanayii Başkanlığı Kara Araçları Daire Başkanı

15.45-16.45 Muhittin Solmaz, HAVELSAN Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı Ar-Ge ve Mühendislik Direktörü

18 Aralık Çarşamba

11.00-12.00 Hatice Albayrak, FNSS Kıdemli Konfigürasyon Yönetimi Mühendisi

13.30-14.30 Yasin Kaygusuz, TUSAŞ HÜRKUŞ ve HÜRJET Proje Müdürü

14.45-15.45 Sinem Genç, Meteksan Savunma İnsan Kaynakları ve Kurumsal Hizmetler Direktörü

 

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Topluluğu’nun Instagram sayfasını (@otomotivtoplulugu) ziyaret edebilirsiniz. Etkinliğe katılım ücretsiz olup kayıt zorunluluğu bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt Formu: bit.ly/ssskatilim

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.