Ana Sayfa Haberler Savunma Sanayii 360 İnternet Sitesi Erişime Açıldı

Savunma Sanayii 360 İnternet Sitesi Erişime Açıldı

SSB tarafından “Savunma Sanayii Okuryazarlığı Programı” çerçevesinde içerik çalışmaları tamamlanan Savunma Sanayii 360 internet sitesi, 13 Mayıs’ta internette yayın hayatına başladı. Geçmişten bugüne Türk savunma sanayisinin kronolojisine dair ayrıntılı bilgileri içeren site, M.Ö. 3. Yüzyıl’dan başlayarak, günümüze değin Türklerin savunma sanayisi alanındaki girişimlerini, elde ettikleri başarıları ve Türk savunma sanayisinin geçtiği aşamaları zaman çizelgesi eşliğinde sunuyor. Ayrıca, savunma sanayisinin tesisine yönelik yakın geçmişte atılmış adımlar, bugünün en ileri teknolojileri ile donatılarak geliştirilen yerli projeler kapsamlı bir biçimde anlatılıyor.

Savunma sanayisi okuryazarlığını artırmak, bu alana dönük toplumsal bir hafıza oluşturmak amacıyla hazırlanan site hakkında, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir şunları söyledi: “Savunma Sanayisi 360, MÖ 3. yüzyıldan bu yana Türklerin savunma sanayisi alanındaki girişimlerini, elde ettikleri başarıları ve Türk savunma sanayisinin geçtiği aşamaları bir zaman çizelgesi şeklinde sunmaktadır. Türk savunma sanayisi, kökleri binlerce yıl öncesine uzanan büyük bir geleneğe sahiptir. Bu geleneğin en belirgin özelliği, daima zamanı yakalama ve zamanın ötesine geçme yönündeki gayret olmuştur. Tarih boyunca Türkler bu gayret ile istiklal ve istikbalini garanti altına almış ve savunma sanayisi alanına önemli katkılarda bulunmuştur.  Türk savunma sanayisi bugün de aynı gayretle ilerleyişini sürdürmekte, “teknolojik derinlik” ve “küresel etkinlik” temelli vizyonuyla her geçen gün yeni başarılara imza atmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 20 yılı aşkın süredir yapılan atılımlar neticesinde Türkiye, ihtiyaçlarını büyük oranda öz kaynaklarıyla karşılar hâle gelmekle kalmamış, uluslararası arenada da adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. Savunma Sanayisi 360 zaman çizelgesi, işte bu atılımların ve bunların arkasında yatan kadim geleneğin hikâyesidir.”

Siteye şu adresten ulaşılabilir: http://www.savunmasanayii360.com.tr/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.