Ana Sayfa Haberler Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir; Bilişim, Telekom, Uydu ve Siber Güvenlik Sektörleri ile Sinerjiyi Konuşacak

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir; Bilişim, Telekom, Uydu ve Siber Güvenlik Sektörleri ile Sinerjiyi Konuşacak

Dijital Gündem, başarı ile geride bıraktığı ilk altı etkinliğinin ardından, “Salgın Süreci ve Sonrasında Savunma Sanayii” başlıklı yedinci video konferansını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Moderatörlüğünü, Bilişim Medyası Derneği Başkanı ve gazeteci Musa Savaş’ın üstlendiği ve kamudaki en yetkili isimleri konuk eden etkinlikler serisinin bu haftaki konuğu ise Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir.

Türk Telekom ana sponsorluğunda, 26 Haziran saat 11:00’da gerçekleştirilecek etkinlikte, gazeteci Musa Savaş’ın sorularını yanıtlayacak olan Prof. Dr. İsmail Demir, savunma sanayiinin; bilişim, telekom, uydu ve siber güvenlik sektörleri ile olan sinerjilerine değinecek. MSI Dergisi’nin Resmi Yayın ve Basın Sponsoru olduğu etkinlikte, pek çok sorunun cevabı aranacak. Örneğin; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB), Türk bilişim sektörünün bulunduğu konum hakkındaki değerlendirmeleri; Türk savunma sanayiinin, Türk bilişim sektöründen yararlanma seviyesi; Türk bilişim sektörünün, kendini, savunma sanayisine anlatıp anlatamadığı; Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin kuruluşunda başrol oynayan SSB’nin, gelecekte atacağı adımlar; telekom sektörüne yönelik de projeler yürüten SSB’nin, bu alandaki misyonu; SSB’nin, gözetleme ve haberleşme uyduları ile ilgili çalışmalarda ön gördüğü eşgüdüm ve uydu yer sistemleri konusunda, ticari sektör ile savunma sanayisinin potansiyel iş birlikleri gibi konular ve çok daha fazlası, etkinlikte masaya yatırılacak.

Video konferans, Karel Video Konferans uygulaması, Dijital Gündem’in web sitesi ve YouTube Kanalı olmak üzere üç alternatif platform üzerinden izlenebilecek. Karel Video Konferans uygulamasını tercih eden izleyiciler, etkinliği daha yüksek çözünürlükte takip edebilmenin yanı sıra sorularını etkinlik sırasında uygulama üzerinden gönderebilecekler.

Dijital Gündem’in https://www.youtube.com/dijitalgündem adresindeki Youtube kanalından canlı yayınlanacak etkinliğin tamamı Dijital Gündem’in web sitesinde de yayınlanacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi https://www.dijitalgundem.net/salgin-sureci-ve-sonrasinda-savunma-sanayii/ linkinden alınabilecek ve aynı adresten kayıt yaptırılabilecek.

Karel Video Konferans uygulamasını tercih eden katılımcılar kayıt yaptırdıktan ve uygulamayı indirdikten sonra, e-posta ile gönderilecek süreci izleyerek, etkinliğe giriş yapabilecek.

Dijital Gündem Hakkında

Dijital Gündem, 11 yılı aşkın süredir sektörde faaliyet gösteren Sentez Medya Ltd. tarafından kuruldu. dijitalgundem.net adresi üzerinden çalışmalarını yürüten Dijital Gündem, video konferanslar ve yayıncılık alanlarında faaliyet gösteriyor. Odaklandığı sektörler ise Bilişim, Telekom, Siber Güvenlik, Kişisel Verileri Koruma, Savunma ve Uydu. Dijital Gündem, her hafta yeni bir video konferans ile takipçilerinin karşısına çıkıyor. Bu etkinliklerde, bilişimden savunma sanayisine, siber güvenlikten teknolojiye pek çok farklı konu; kamunun önemli isimleri, sivil toplum kuruluşu (STK) yöneticileri ve alanında uzman konuşmacılar tarafından masaya yatırılıyor. Dijital Gündem, her etkinliğin ardından yayınladığı detaylı içerikler ile sektörde bir fark yaratıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.