Ana Sayfa Özel Dosyalar7. TSSK Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in, TSSK 7’nci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi Mesajı

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in, TSSK 7’nci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi Mesajı

“Üyelerinin tasarım ve mühendislik potansiyeli açısından güçlü bir kümelenme olarak sektördeki ana yüklenicilerin çözüm ortağı konumunda faaliyet gösteren TSSK’nın çalışmalarını da yakından takip ediyoruz.”

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) olarak, savunma sanayimizin yerli ve milli teknolojiler kullanılarak geliştirilmesi için ekosistemimizdeki bütün paydaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz.

Milli savunma sanayii hedeflerimize ulaşmak için bütün paydaşlarımıza önemli görevler düşüyor. Tam bağımsız bir savunma sanayii için hep birlikte hareket etmek gerektiğinin bilincindeyiz. Tasarımdan üretime hep birlikte, ortak paydamız olan ülkemiz çıkarları adına, birbirlerinin eksiklerini tamamlayan paydaşlar olarak çalışmalıyız.

Bu çalışmalarımız içinde, kümelenmelerimiz de önemli bir yer tutmaktadır. Kümelenme mekanizmasını, sektördeki KOBİ ve firmaların, ana yüklenici ve ihtiyaç makamları ile iletişimini sağlayan önemli bir oluşum olarak görüyor; yerlileşme ve ihracat hedeflerimiz için söz konusu birlikteliklerin vazgeçilmez bir unsur olduğunu düşünüyoruz.

Kümelenmeler, ihtiyaç makamları ve ana yüklenicilerin tasarım, üretim ve mühendislik ihtiyaçlarını yerli olarak karşılayabilmek için “birlikten güç doğar” anlayışıyla oluşturulmuş yapılardır. Kümelenmeler, ihtiyaç makamları ve ana yüklenicilerle ara yüz olma görevini üstlenmişlerdir ve tüm paydaşlar arasında iletişimi ve iş birliklerini geliştirmek suretiyle milli ve yerli üretime çok önemli katkı sunmaktadırlar.

Üyelerinin tasarım ve mühendislik potansiyeli açısından güçlü bir kümelenme olarak, sektördeki ana yüklenicilerin çözüm ortağı konumunda faaliyet gösteren Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi’nin (TSSK) çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. Bu açıdan, TSSK tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi etkinliğini, ihtiyaç makamlarını, ana yüklenici firmaları ve küme üyelerini bir araya getiren önemli bir organizasyon olarak değerlendiriyoruz.

İnanıyoruz ki bugüne kadar sektördeki tüm paydaşlarımızla yakaladığımız sinerji, istiklal ve istikbalimiz için hep birlikte daha da artarak devam edecektir. 7. Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi’nin, bu sinerjinin sürdürülmesine önemli katkı sağlayacağına inanıyor, TSSK’yı ve organizasyona emek veren bütün paydaşları tebrik ediyorum.

Prof. Dr. İsmail Demir

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.