Ana Sayfa Haberler Savunma Sanayii Başkanlığı 34 Yaşında

Savunma Sanayii Başkanlığı 34 Yaşında

Türk savunma ve havacılık sanayisinin bugünlere gelmesinde, belirleyici ve yol gösterici role sahip olan Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), 34’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Türk savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren birçok firma da 7 Kasım’da, SSB’nin 34’üncü kuruluş yıl dönümüne ilişkin kutlama mesajı yayınladı.

7 Kasım 1985’te Savunma Sanayii Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (SaGeB) olarak temelleri atılan, 1989 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığı olarak yeniden yapılandırılan kuruluş, 2017 yılında gerçekleştirilen düzenleme ile Cumhurbaşkanlığı’na bağlandı. 2018’de ise Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) olarak yeniden yapılandırıldı.

SSB, kurulduğu ilk günden bugüne, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması ve modern bir savunma ve havacılık sanayisinin geliştirilmesi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 1,617 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.