Ana Sayfa Haberler Savunma Sanayii İcra Komitesi, Yerli ve Milli Sistemlere Yönelik Projeleri Değerlendirdi

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Yerli ve Milli Sistemlere Yönelik Projeleri Değerlendirdi

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), 11 Ekim’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), SSİK Toplantısı’na ilişkin, aynı gün bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklaması şu şekilde: “Bugün gerçekleştirilen toplantıda, sınırlarımız içinde ve ülke sınırlarımızın güvencesi için sınır ötesinde harekâtlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerimizin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran, yerli ve milli sistemlerimize, yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alınmıştır.

Toplantıda, savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili kararlar alınmıştır.

Bu kapsamda; Geliştirilmiş Atak Helikopteri projesinin başlatılması; muhtelif İHA/SİHA, deniz ve kara araçları, elektronik harp ve karıştırıcı sistemler, çeşitli akıllı mühimmat ve silah sistemlerinin geliştirilmesi ile güvenlik birimlerimizin, çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 1,009 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.