Ana Sayfa Haberler Savunma Sanayii İcra Komitesi’nden İhracat Vurgusu

Savunma Sanayii İcra Komitesi’nden İhracat Vurgusu

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, 11 Ağustos’ta, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı.

Savunma sanayiindeki gelişmelerin ele alındığı toplantıdan sonra yapılan yazılı açıklamada; Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve millî sistemlere yenilerini eklemeye yönelik elektronik harp, siber güvenlik, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projelerin karara bağlandığı belirtildi.

Toplantıda; Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik birimlerinin son dönemde sınırlar içinde ve sınır ötesinde büyük bir başarıyla sürdürdüğü harekâtlarda kullandığı pek çok sistemin Türk savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünler olduğu gündeme getirilerek, yerli ve millî savunma sanayiinin önemi ve değerinin bir kez daha vurgulandığı kaydedildi.

Açıklamada; Kovid-19 kaynaklı salgın sürecinde savunma sanayiinin kritik projelerde herhangi bir aksamaya izin vermeden çalıştığı, yerli ve millî teknoloji alanında önemli başarılara imza attığı belirtilerek, salgın sonrası dönemde de çalışmaların büyüyen bir kararlılıkla devam edeceği, sektörler arası tecrübe paylaşımına ve ihracata özel bir önem verileceği dile getirildi. Açıklamanın sonunda, Türkiye’nin tam bağımsız savunma sanayii yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edeceği vurgulandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.