Ana Sayfa Advertorial Savunma Sanayisinde Geleceğin Teknolojilerini Biçimlendiren Deneyim: Sarsılmaz

Savunma Sanayisinde Geleceğin Teknolojilerini Biçimlendiren Deneyim: Sarsılmaz

100 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip olan Sarsılmaz, elde ettiği uluslararası düzeydeki deneyimi, geliştirdiği son teknolojiye sahip silahlarla perçinliyor. Savunma sanayisindeki yolculuğunu giderek artan bir ivmeyle ileri taşıyan Sarsılmaz, bir askeri birliğin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek genişlikteki ürün yelpazesiyle dünyanın sayılı markaları arasına adını yazdırmış durumda. Sarsılmaz’ın yeni hedefi ise elde ettiği önemli bilgi birikimini “savunma sanayisi odaklı teknoloji markası olmak” vizyonuyla geleceğe taşımak.

Yüzyılı aşkın deneyimiyle Türkiye ve dünyada silah sanayisinin en köklü markaları arasında yer alan ve geride bıraktığı 143 yılda gösterdiği gelişimle her dönem sektöre yön vermeyi başaran Sarsılmaz, savunma ve havacılık sanayisindeki atılımını giderek artan bir ivmeyle sürdürüyor. Sarsılmaz’ın, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen “Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi” kapsamında geliştirdiği ve gerek Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) gerekse Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından gerçekleştirilen testleri benzerlerinin önünde açık ara birinci tamamlayan SAR9 METE ile başlattığı bu atılım, otomatik tabancalardan piyade tüfeklerine, makineli ve ağır makineli tüfeklerden 20 ve 25 mm toplara uzanan geniş bir ürün çeşitliliğine ulaştı.

Gerçekleştirdiği teknolojik altyapı yatırımlarıyla Türkiye’ye, Avrupa’nın en büyük entegre hafif silah üretim tesislerini kazandıran Sarsılmaz, bir askeri birliğin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek genişlikteki ürün yelpazesiyle dünyanın sayılı üreticileri arasına da adını yazdırdı. Sarsılmaz’ın, 2013 yılında askeri silah üretim izni almasında ve sonrasında ileri teknolojiye sahip farklı kalibrelerde askeri silahlar geliştirmesinde, alanında bir ilk olan Sarsılmaz AR-GE Merkezi önemli rol üstleniyor. Sarsılmaz AR-GE Merkezi’nin 2007’de başlayan kuruluş çalışmaları; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sertifikalandırılan sektörün ilk AR-GE merkezi olma başarısıyla sonuçlandı.

SAR9 METE ile atılan adım, yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada fenomen haline gelen SAR9 ailesini doğururken, serinin özel ve askeri görevler için geliştirilen farklı modelleri, uluslararası pazarda birçok ülkenin silahlı kuvvetleri ve kolluk güçleri tarafından tercih edildi.

Sarsılmaz’ın tamamen yerli olanaklar ve mühendislik çalışmaları sonucunda geliştirdiği askeri silahlarının temelini oluşturan bir başka önemli proje ise Türkiye’nin ilk milli piyade tüfeği unvanını taşıyan MPT-76 oldu. TSK isterleri çerçevesinde özel olarak geliştirilen bu önemli silahın üretimini üstlenen Sarsılmaz, elde ettiği deneyim ve bilgi birikimiyle üstün teknolojili askeri silahlar geliştirme noktasına geldi.

MPT-76’dan sonra, tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve yerli olanaklarla üretilen farklı kalibrelerdeki askeri silahlar birbirini izledi. Otomatik tabanca modeli SAR 109T, piyade tüfekleri SAR 56 ve MPT-76’nın Sarsılmaz mühendisleri tarafından hafifletilmiş versiyonu MPT 76 SH, makineli tüfek SAR 762 MT ve nihayetinde, kara, hava ve deniz versiyonlarıyla önemli bir ateş gücü sağlayan, tüm teknik veri paketi, Türkiye’de yalnızca Sarsılmaz mühendisleri tarafından geliştirilen ağır makineli tüfek SAR 127 MT…

Sarsılmaz ayrıca, TUSAŞ ortaklığında kurulan TR Mekatronik firmasıyla da 20 ve 25 mm top üretiminin yanı sıra geliştirdiği silahların farklı platformlara entegrasyonunu sağlayan teknolojiler geliştiriyor. TR Mekatronik, özellikle SAR 127 MT’nin hava versiyonunun yerli ve milli HÜRKUŞ-C uçaklarının kanat altına entegre edilmesini sağlayan silah podunu geliştirme, tasarım ve üretim faaliyetlerini başarıyla yürütüyor.

Bunun yanı sıra Sarsılmaz ve TUSAŞ ortak iştiraki olan TR Mekatronik, ATAK helikopterine entegre edilen 3 namlulu 20 mm burun topu projesini sürdürüyor.

Kısa zamanda son derece önemli projelere imza atan, yalnızca üretim gücü bakımından değil mühendislik faaliyetleri ve teknoloji geliştirme bakımından da önemli bir bilgi birikimine sahip olan Sarsılmaz, gelecek vizyonunu da elde ettiği başarılar doğrultusunda yeniledi.

“Savunma sanayisi odaklı teknoloji markası olmak” hedefiyle çizilen yeni yol haritası, ipuçlarını, geçtiğimiz sene SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda ilk kez tanıtılan silahlı robot SARBOT ile verdi. Tamamen otonom hareket edebilen SARBOT, sahip olduğu ileri teknoloji ürünü donanım ve yazılımlarla önemli bir proje olarak dikkat çekiyor.

Sarsılmaz, gelecek için belirlediği “teknoloji üretme” hedefini, şu ana kadar geliştirdiği ve ürettiği silahlardan elde ettiği bilgi birikimi ve deneyimle şekillendiriyor. Tamamı Türkiye’de ilk kez milli olanaklarla geliştirilip üretilen bu silahlar, Sarsılmaz’ın teknoloji üreten bir savunma markası olma yolculuğunun sağlam birer adımı olarak dikkat çekiyor.

Gökyüzünün Hâkimi SAR 127 MT Air

Tüm teknik veri paketi Sarsılmaz tarafından hazırlanan ve Türkiye’nin yerli ve milli olanaklarla geliştirilip üretilmiş en büyük kalibreli silahı olma özelliğini taşıyan SAR 127 MT’nin hava araçlarına entegre edilmek üzere geliştirilen versiyonu SAR 127 MT Air, 7 km’ye ulaşan menzili ve 1,8 km etkili menziliyle havadan güçlü bir ateş desteği sağlamak üzere tasarlandı. NATO standartlarında 12,7×99 mm kalibreye sahip olan silah, TR Mekatronik tarafından geliştirilen özel bir pod içerisinde HÜRKUŞ-C’ye monte ediliyor.

SAR 127 MT Air, hızlı soğutma unsurlarıyla donatılmış sabit namlusu ve hafifletilmiş iç parçalarıyla kara versiyonuna göre daha yüksek atım kapasitesine sahip. SAR 127 MT Air, mayon beslemeyle dakikada 900-1.250 atım yapabiliyor. Namlu çıkış hızı 890 m/s olan ağır makineli tüfek, 1.610 mm azami uzunluğu; 915 mm namlu uzunluğu, 160 mm yüksekliği ve 33 kg’a kadar düşürülen ağırlığıyla hava desteğini en güçlü noktaya taşıyacak geliştirmelerle diğer versiyonlarından ayrılıyor.

SAR 127 MT Air Teknik Özellikler
Kalibre12,7×99 mm
Namlu Boyu915 mm (36,0”
Toplam Yükseklik160 mm (6,2”)
Mermi KapasitesiMayon
Mermi Kovanı FırlatımıAlt
Ateşleme ModlarıSeri atış
Azami Uzunluk1.610 mm (63,3”)
Şarjörsüz Silah Ağırlığı33.000 gr (1.164,04 oz)
Atış Hızı600 at/dk
Namlu Çıkış Hızı890 m/s
Namlu Profili (Yiv Set)Sağa dönüşlü 8 yiv-set
SAR 127 MT

Karada, Havada ve Denizde Tek Güç: SAR 127 MT

Tüm teknik veri paketi, Türkiye’de yalnızca Sarsılmaz tarafından geliştirilen 12,7×99 mm milli ağır makineli tüfek SAR 127 MT hem tam otomatik olarak çalışabiliyor hem de tek tek atış yapabiliyor. Uzaktan komutalı silah sistemlerine (UKSS) de entegre edilebilen SAR 127 MT, ayrıca gerekli arayüz bağlantıları yapılarak kara, deniz ve hava platformlarına da takılabiliyor. Kalifikasyon testleri tamamlanan 12,7×99 mm ağır makineli tüfeğin hızlı namlu değiştirme sistemine sahip kara versiyonu, tüm zırhlı kara araçlarında ve platformlarda kullanılabiliyor. Yine Sarsılmaz tarafından çalışmalarına devam edilen hava versiyonu ise hızlı soğuma unsurlarıyla donatılmış sabit namlusu ve hafifletilmiş iç parçaları ile kara versiyonuna göre daha yüksek atım adedine sahip. Kalifikasyon testleri tamamlanan sistem, gerektiğinde her türlü kara, hava ve deniz platformlarında kullanılabilecek. Yaklaşık 38 kilogram ağırlığındaki silahın, üçayaklı sehpa ile kullanıldığında, bölge hedefleri için etkili menzili 1.830 metreye ulaşıyor.

SAR 127 MT Teknik Özellikler
Kalibre12,7 x 99 mm. (.50 QCB)
Namlu Boyu1.143 mm (45”)
Toplam Yükseklik190 mm (7,5”)
Mermi KapasitesiMayon
Mermi Kovanı FırlatımıAlt
Ateşleme ModlarıSeri atış
Azami Uzunluk1.655 mm (65,1”)
Şarjörsüz Silah Ağırlığıı 38.100 gr (28,4 oz)
Atış Hızı600 at/dk
Namlu Çıkış Hızı930 m/s
Namlu Profili (Yiv Set)Sağa dönüşlü 8 yiv-set
SAR 762 MT

Türkiye’nin Çok Amaçlı Özgün Makineli Tüfeği: SAR 762 MT

Sarsılmaz, teslimatına başladığı 7,62×51 mm çapındaki SAR 762 MT makineli tüfek modelleriyle Türkiye’nin savunma sanayisindeki bağımsızlığını perçinliyor. Silahın ilk teslimatları, Jandarma Genel Komutanlığına yapıldı ve silahlar 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçlar üzerindeki uzaktan komutalı silah sistemlerine entegre edildi. SAR 762 MT’nin; A, B, C, D ve E olmak üzere beş farklı sürümü bulunuyor. Bunlardan SAR 762 MT-A, UKSS’lerde kullanılabiliyor. Piyadenin kullanımı için geliştirilen SAR 762 MT-B modeli ise hem çatal ayak ile hem de üçayaklı sehpa üzerinden ateşlenebiliyor. SAR 762 MT-C’nin gerek tekerlekli gerekse paletli zırhlı araçlarda eş eksenli (co-axial) makineli tüfek olarak kullanılması hedefleniyor. SAR 762 MT-B ile benzer özelliklere sahip olan SAR 762 MT-D’nin de dakikadaki atım hızı, 3 konumlu gaz valfi sayesinde değiştirilebiliyor. Serinin son üyesi SAR 762 MT-E ise korozyona dayanıklı yapısı ile deniz araçlarında kullanılabiliyor. Bölge hedefleri için etkili menzili 1.100 metre olan makineli tüfeğin azami menzili ise 3.725 metre. Silahın farklı modellerinin ortalama ağırlığı ise 12 kg.

 • Çatal ayak
 • Mayon besleme
 • Alev gizleyen
 • Hızlı namlu değiştirme (QCB)
 • Arpacık
 • Uzak ve yakın mesafeli gez
 • Kurma kolu
 • Yan aksesuar rayı
SAR 762 MT / SAR 762 MT Selenoitli
/ SAR 762 MT Platform Teknik Özellikler
Kalibre7,62×51 mm
Namlu Boyu670 mm (26,3”) / 670 mm (26,3”)
/ 603 mm (Alev Gizleyen Dahil)
Toplam Yükseklik250 / 160 mm / 280 mm
Mermi KapasitesiMayon
Mermi Kovanı FırlatımıAlt
Ateşleme ModlarıSeri atış
Azami Uzunluk1.050 mm (41,3”) / 1.120 mm
(44”) / 1.235 mm (48,6)
Şarjörsüz Silah Ağırlığı10.750 gr (379,2 oz) / 11.800 gr
(416,23 oz) / 12.250 gr (432,11 oz)
Tetik Ağırlığı20-30 N
Atış Hızı550-950 at/dk
Namlu Çıkış Hızı850 m/s
Namlu Profili (Yiv Set)Sağa dönüşlü 4 yiv-set
SAR 56

Her Koşulda Piyadenin Dostu: SAR 56

Sarsılmaz’ın piyade tüfekleri alanında elde ettiği birikimi, sahadaki uzman personelden aldığı geri bildirimle harmanlayarak geliştirdiği SAR 56 piyade tüfeği, en çok ilgi gören modellerden biri. Kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olan 5,56×45 mm çapındaki SAR 56; beş konumlu, yanak destekli dipçiği ve sökülebilir el kundağının yanı sıra açılı el tutamağıyla da her türlü saha koşuluna adapte olabiliyor. Kısa vuruşlu gaz piston tahrik sistemi sayesinde yüksek performans sağlayan SAR 56; 7,5 inç, 11 inç ve 14,5 inç olmak üzere üç farklı namlu boyu seçeneği sunuyor. SAR 56, bu özelliğiyle yakın mesafeden uzak menzile kadar farklı koşullarda gerçekleşebilecek tüm görevlere uyum sağlayabiliyor.

Sarsılmaz’ın SAR 56’da kullandığı gaz tüpü, çok ince ve hafif yapılı olduğundan namlunun doğal rezonansını etkilemiyor ve bu sayede daha isabetli atışlar yapılabiliyor. Tüfekte hareketli mekanik aksamın namluyla aynı hizada oluşu, tüfeğin tepme ve şahlanmasını asgariye indiriyor. Üzerinde Picatinny ray bulunan tüfeğe, pek çok farklı optik sistem takılabiliyor. Kurulu değilken de emniyete alınabilen SAR 56, güvenliği ön plana alırken çift taraflı mandal grubuyla da taktik kullanıma uyumlu bir yapı barındırıyor.

 • 5 konumlu, yanak destekli dipçik
 • Gaz ayar valfi
 • Uzun ve sökülebilir tip el kundağı
 • Ergonomik ve destekli tip el kabzası
 • Kurulu değilken de emniyete alınabilir tetik grubu
 • Taktik kullanımına uygun, çift taraflı mandal grubu
 • Polimer toz kapağı
 • Ergonomik kayış bağlantı halkası
 • Göstergeli şarjör
 • Mesafe ayarlı gez ve katlanabilir nişangah sistemi
SAR 56 (7,5 / 11 / 14,5 inç) Teknik Özellikler
Kalibre5,56×45 mm
Namlu Boyu190 mm (7,5”) / 280 mm (11”) /
369 mm (15,5”)
Toplam Yükseklik270 mm (10,6”)
Mermi Kapasitesi30 / 30 / 20
Mermi Kovanı FırlatımıSağ
Ateşleme ModlarıTek / Seri Atış
Azami Uzunluk670 mm (26,3”) / 810 mm (31,8”)
/ 890 mm (35”)
Şarjörsüz Silah Ağırlığı3.000 gr (105,8 oz) / 3.310 gr
(116,7 oz) / 3.490 gr (123,1 oz)
Tetik Ağırlığı20-30 N / 25-40 N / 20-30 N
Atış Hızı750-950 at/dk
Namlu Çıkış Hızı700 m/s – 850 m/s – 875 m/s
Namlu Profili (Yiv Set)Sağa dönüşlü 6 yiv – set
MPT 76 SH

Gelişmiş Mühendislik Ürünü: MPT 76 SH

Sarsılmaz, Milli Piyade Tüfeği Projesi kapsamında üretimini üstlendiği Türkiye’nin ilk yerli ve milli piyade tüfeği MPT-76’yı, kendi mühendis ve teknisyenlerinin çalışmaları sonucunda 470 gram kadar hafifleterek MPT 76 SH modelini geliştirdi. 7,62×51 mm NATO standartlarında mühimmat kullanan MPT 76 SH, 20 mermi kapasiteli şarjörle besleniyor. Dakikada 700 atım ve saniyede 800 metre namlu çıkış hızına ulaşabilen, etkili menzili 600 metreyi bulan MPT 76 SH, modüler raylı el kundağı sayesinde her türlü aksesuarla geliştirilebilme özelliği taşıyor. Sarsılmaz’ın geliştirdiği MPT 76 SH piyade tüfekleri, TSK ile EGM tarafından güvenle kullanılıyor.

 • El tutamaklı çatal ayak
 • Kasaturalı kullanım
 • Katlanabilir arpacık
 • Katlanabilir mesafe ayarlı gez
Kalibre7,62×51 mm
Namlu Boyu406 mm (16”)
Toplam Yükseklik213 mm (8,4”)
Mermi Kapasitesi20
Mermi Kovanı FırlatımıSağ
Ateşleme ModlarıTek / Seri Atış
Azami Uzunluk990 mm (39”)
Şarjörsüz Silah Ağırlığı3.730 gr (13157 oz)
Tetik Ağırlığı20-30 N
Atış Hızı700 at/dk
Namlu Çıkış Hızı800 m/s
Etkili Menzil600 m
Namlu Profili (Yiv Set)Sağa dönüşlü 6 yiv-set
SAR 15T

Efsanenin Yeni Adı: SAR 15T

Sarsılmaz’ın en yeni modellerinden biri olan SAR 15T, askeri silah alanında efsane haline gelen AK-47 platformunun yüzde 100 yerli olarak üretilmiş hali. Üst kapağı ile alt ve üst el kundağı Picatinny raylarla modernize edilen SAR 15T, TSK envanterinde yer alıyor. Çelik parçalarla güçlendirilmiş yüksek dayanımlı polimer şarjörü, dipçiği ve el kundağıyla modern bir görünüm sergileyen silah, benzerlerinden çok daha hafif bir piyade tüfeği olarak ön plana çıkıyor. 5 kademeli katlanabilir dipçiği ve tüm iklim koşullarında gösterdiği üstün performansla SAR 15T, kullanıcısına rahat taşıma avantajı sağlıyor. 7,62×39 mm kalibreye sahip olan bu efsanevi piyade tüfeği, gaz piston tahrikli sistemle çalışırken tek ve seri atış seçeneklerini bir arada sunuyor.

SAR 15T Teknik Özellikler
Kalibre7,62×39 mm
Namlu Boyu410 mm (16,1”)
Toplam Yükseklik258 mm (10,1”)
Mermi Kapasitesi30
Mermi Kovanı FırlatımıSağ
Ateşleme ModlarıTek / Seri Atış
Azami Uzunluk980 mm (38,5”)
Şarjörsüz Silah Ağırlığı3.450 gr (121,7 oz)
Tetik Ağırlığı25-40 N
Atış Hızı650 at/dk
Namlu Çıkış Hızı680 m/s
Namlu Profili (Yiv Set)Sağa dönüşlü 4 yiv-set
SAR 109T

Meskûn Mahallerin Vurucu Gücü: SAR 109T

Sarsılmaz’ın meskûn mahal kullanımı için özgün olarak tasarladığı SAR 109T makineli tabanca, yakın muharebe ortamlarının taktik ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Modüler gövde yapısına sahip olan SAR 109T, gövde üzerinde bulunan raylar sayesinde NATO standartlarına göre tasarlanmış aksesuarların kullanımına olanak sağlıyor. Fonksiyonel prensip olarak geri tepme sistemiyle çalışan SAR 109T, 9×19 mm çapında standart NATO mühimmatı ateşliyor. SAR 109T makineli tabanca, dakikada yaklaşık 900 atım gibi yüksek bir hızda çalışıyor. 220 mm uzunluğunda namluya sahip olan SAR 109T’nin, 30 mermi kapasiteli tam dolu şarjörlü ağırlığı 3.032 gram. SAR 109T, kavramayı kolaylaştıran polimer ray kılıfları ve modern kompakt taktik dipçik gibi geliştirmelerle son dönemde yeni bir görünüme kavuştu. Bu silah, TSK, Jandarma Genel Komutanlığı (J.Gn.K.lığı) ve EGM tarafından sahada aktif olarak kullanılıyor. SAR 109T’nin ayrıca taşıma koluna sahip sürümü de bulunuyor.

 • Katlanabilir dioptik nişangah
 • Teleskopik dipçik
 • Alev gizleyen
 • Universal Picatinny raylı el kundak
SAR 109T Teknik Özellikler
Kalibre9×19 mm
Namlu Boyu220 mm (8,7”)
Toplam Yükseklik275-277 mm (10,8” – 10,9”)
Mermi Kapasitesi30
Mermi Kovanı FırlatımıSağ
Ateşleme ModlarıTek / Seri Atış
Azami Uzunluk705 mm (27,7”)
Şarjörsüz Silah Ağırlığı2.450-2.610 gr (86,42 oz – 92,07 oz)
Tetik Ağırlığı25 N
Atış Hızı900 at/dk
Namlu Çıkış Hızı396 m/s
Namlu Profili (Yiv Set)Sağa dönüşlü 6 yiv-set
SAR9 SP

Özel Güçler İçin Özel Bir Tabanca: SAR9 SP

SAR9 ailesinin yeni üyelerinden biri olan SAR9 SP, Özel Kuvvetler Komutanlığının ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirildi. TSK envanterine giren SAR9 serisinin tüm üstün özelliklerine sahip olan bu yeni model, farklı ve özelleşmiş ihtiyaçlara yanıt veren teknik kabiliyetlerle donatıldı. Diğer SAR9’lar gibi polimer gövde ve alaşımlı dövme çelik namluyla güvenli ve pratik kullanım avantajı sunan tabancada, iğne ve tetik emniyetinin yanı sıra yüksek sabit gez ve arpacık bulunuyor. SAR9 SP, ayrıca susturucu bağlantısı, şarjör kılavuzu ve kordon halkasıyla geliştirme seçeneklerini de barındırıyor. SAR9 SP, yakın muharebe ortamlarının taktik ihtiyaçlarını karşılayan özellikler taşıyor.

 • İğne kurulu göstergesi
 • Picatinny ray sistemi
 • Susturucu bağlantısı
 • Soğutma kanalları
 • İğne tutucu çelik arka kapak
 • Şarjör kılavuzu
 • Kordon halkası
 • Yüksek gez ve arpacık

Kutu İçeriği

 • Yedek gövde yan ve sırtlıkları (L/S)
 • Beş adet 17’lik şarjör (hâkî renk alt kapaklı)
 • Pim zımbası
 • Mermi basma aparatı
 • İki adet çift kapasiteli şarjör kılıfı
 • Tabanca feneri
 • Reddot
 • İmperteks tabanca kılıfı
 • Kalem harbi seti
 • Tabanca yağı
SAR9 SP Teknik Özellikler
Kalibre9×19 mm
Tetik SistemiTek hareketli
Kapasite17
Namlu Boyu133 mm (5,2”)
Toplam Boy211 mm (8,3”)
Toplam Yükseklik152 mm (5,9”)
Toplam Genişlik37 mm (1,4”)
Ağırlık850 g (29,9 oz)
SAR9 METE

Tabancaların En İyisi, En Millisi: SAR9 METE

Sarsılmaz’ın tamamen yerli tasarım ve mühendislikle ürettiği SAR9 METE, “Tabancaların en iyisini üretmek” felsefesiyle hayata geçirilen bir projenin ürünü. Yeni nesil hafif polimer gövdeli SAR9 METE, yalnızca 750 gram ağırlığa sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Namlu ve kapağı alaşımlı dövme çelikten üretilen tabanca, üç farklı ölçüde değiştirilebilir kabza ve sırtlık seçeneği sunuyor. Optik sabit geze sahip olan SAR9 METE, emniyet mandalının yanı sıra tetik ve iğne emniyetiyle güvenli bir kullanım sağlıyor. SAR9 METE ayrıca, gövdesindeki özel ray sistemiyle aksesuar kullanımını da olanaklı kılıyor.

 • İğne kurulu göstergesi
 • Tetik emniyeti
 • Sağ ve sol el kullanımına uygun emniyet mandalı
 • Değiştirilebilir kabza kapakları ve sırtlık
 • Picatinny ray sistemi
 • İğne tutucu çelik arka kapak
 • Üç nokta nişangah

Kutu İçeriği

 • İki adet 17’lik şarjör
 • Mermi basma aparatı
 • Yedek gövde yan ve sırtlıkları (L/S)
 • Taktik kilitli kılıf
 • Kalem harbi seti
 • Pim zımbası
Kalibre9×19 mm
Tetik SistemiTek hareketli
Kapasite15 / 17
Namlu Boyu113 mm (4,4”)
Toplam Boy193 mm (7,6”)
Toplam Yükseklik140 mm (5,5”)
Toplam Genişlik37 mm (1,4”)
Ağırlık750 g (26,4 oz)

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.