Ana Sayfa Haberler Savunma Sanayisine, Halkbank’tan Kredi Desteği

Savunma Sanayisine, Halkbank’tan Kredi Desteği

Halkbank, Savunma Sanayii Destek Kredisi ile yerli savunma sanayisini geliştirme ve güçlendirme faaliyetlerini desteklemeye devam ediyor.

Halkbank, 22 Şubat’ta yayınladığı basın açıklamasında, savunma sanayisinde dışa bağımlılığın azaltılmasında, ihtiyaçların yerli imkân ve teknolojilerle üretilmesinde önemli payı olan tedarikçi KOBİ’lerin, yatırım ve işletme finansmanı ihtiyaçları için, 7 yıla varan vade ve uygun koşullarla, Halkbank Savunma Sanayii Destek Kredisi’nden yararlanabileceklerini bildirdi.

Teknolojik dönüşüme en hızlı uyum sağlayabilen işletme modeli olarak KOBİ’lerin, savunma sanayisi açısından önemine dikkat çeken Halkbank KOBİ ve Esnaf Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Levend Torusdağ şunları söyledi: “Yerli ve milli savunma sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi yönündeki çalışmaları çok önemli buluyoruz. Savunma sanayisi alanındaki Türk şirketlerinin projelerinde tedarikçiler büyük oranda KOBİ’ler. KOBİ’lerin en büyük destekçilerinden biri olarak, yerli işletmelerin, sektörün nitelikli tedarikçileri olabilmeleri için gerekli teknolojik ürünlerin geliştirilmesi noktasında duydukları finansman ihtiyaçlarını uygun koşullarda karşılamayı hedefliyoruz. Savunma Sanayii Destek Kredisi’yle, 80 yıldır olduğu gibi ülkemize ve milletimize değer katacak projelerin bir parçası olmaya devam edeceğiz.”

Halkbank, Savunma Sanayii Destek Kredisi’nden faydalanan KOBİ’lere bir de Siber Risk Sigortası hediye ediyor. Bu sigorta; KOBİ’lerin siber dünyada meydana gelebilecek anlaşmazlıklarda, yasal haklarını savunma sürecini yöneten ve saygınlıklarına zarar getirecek durumları teminat altına alan hukuksal koruma ve siber risk teminatları ile birlikte ferdi kaza teminatını kapsıyor. Ayrıca Halkbank, kredi ile KOBİ’lere belirli bankacılık işlemlerini 6 ay boyunca ücretsiz gerçekleştirme fırsatı da sunuyor.

Savunma Sanayii Destek Kredisi hakkında daha detaylı bilgiye Halkbank şubeleri ile www.halkbankkobi.com.tr  web sitesinden ulaşılabilir.

 1,109 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.