Ana Sayfa Haberler Savunma ve Havacılık Sanayisi Firmaları, 1’inci Elektronik Harp Sempozyumu’nda Buluşuyor

Savunma ve Havacılık Sanayisi Firmaları, 1’inci Elektronik Harp Sempozyumu’nda Buluşuyor

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından düzenlenen 1’inci Elektronik Harp Sempozyumu, savunma ve havacılık sanayisi firmaları, kamu kurumları ve üniversitelerin katılımıyla 6-7 Aralık’ta Ankara’da düzenleniyor. Katılımcı firmaların stantlarının da yer alacağı sempozyum, Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek. Elektronik harbin geleceğine yön verecek kapsamlı çalışmaların gerçekleşeceği sempozyumda iki gün boyunca sunumlar ve oturumlar düzenlenecek. Etkinliğin ana sponsorluğunu ASELSAN üstlenirken, STM altın sponsor, Meteksan Savunma ve TUSAŞ gümüş sponsor olarak yer alıyor.

SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün

“Askeri Üstünlüğün Yeni Boyutu”

Sempozyum hakkında açıklama yapan SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, “Günümüzde elektronik harp, en modern yeteneklerin kullanıldığı savaş alanlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Gelişen teknolojiyle birlikte, siber uzayda düşmanın iletişim ağlarını bozmak, kuvvetlerinin konumlarını tespit etmek, hava savunma sistemlerini etkisiz hale getirmek ve savaş yeteneklerini zayıflatmak askeri üstünlüğün yeni bir boyutu olmuştur. Bu bağlamda, gerçekleştirilecek olan 1’inci Elektronik Harp Sempozyumu, savaşın doğasını değiştiren elektronik harbin önemini daha iyi kavramamızı sağlayacak, elektronik harp alanındaki son gelişmeleri inceleme fırsatı sunacak, daha verimli bir iş birliği ortamı oluşturacak ve aynı zamanda bu alandaki geleceğe dönük stratejilerimizi şekillendirmemize yardım edecek bir platform olarak değerlendirilmelidir.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.