Ana Sayfa Haberler Savunma ve Havacılık Sanayisi, Mart’ta, Fırat Üniversitesi’nde Buluşacak

Savunma ve Havacılık Sanayisi, Mart’ta, Fırat Üniversitesi’nde Buluşacak

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Topluluğu (FÜTAG) tarafından düzenlenen Milli Savunma Sanayii ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi’nin 2’ncisi, 6-7 Mart’ta, Elazığ’da gerçekleştirilecek.

Savunma Sanayii’nin Kalbi Burada Atacak sloganı ile düzenlenen etkinlik, Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından da destekleniyor. Ayrıca; ASPİLSAN Enerji, BMC, FİGES, Kale Arge, Otokar, TEI, THY Teknik ve TÜMOSAN gibi sektör firmaları da etkinliğin destekleyenler arasında yer alıyor.

Etkinlik, gençlerin savunma ve havacılık sanayisinin gelecek vizyonu hakkında bilgi edinmesi ve yurt içinde gerçekleştirilen nitelikli Ar-Ge çalışmaları ile yerli teknoloji tabanlı savunma sanayi ürünlerinden haberdar olması amacıyla düzenleniyor. Etkinlik ayrıca, sektöre ilgi duyan, savunma ve havacılık alanında çalışmaları olan akademisyen, öğrenci ve firmaları bir araya getirmeyi hedefliyor.

SSM’nin, sanayileşme ve alt sistem projeleri ile ilgili yapacağı sunumlarla başlayacak olan etkinliğin ilk günü, Kara Kuvvetleri 8’inci Kolordu Komutanlığı sunumu ile devam edecek. İlk gün öğleden sonra ise THY Teknik, TÜMOSAN ve Otokar tarafından sunumlar gerçekleştirilecek. Tamamen firma sunumlarına ayrılan etkinliğin ikinci gününde de ASPİLSAN Enerji, BMC, FİGES, Kale Arge ve TEI tarafından sunumlar yapılacak.

Öğrenci topluluğu tarafından düzenlenen bir etkinlik olarak öne çıkan zirve, Fırat Üniversitesi öğrencilerine ilave olarak, çevre illerden gelecek öğrencilere de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Etkinlik ayrıca, katılan öğrencilerin firmalarla staj görüşmesi yapabileceği bir platform niteliği de taşıyor.

Etkinlikle ilgili daha detaylı bilgiyi FÜTAG Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Can Karaoğlan (krglnahmetcan@gmail.com) ve Volkan Can Çiftci (vcanciftci@yahoo.com)’den alabilirsiniz.

 1,829 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.