Ana Sayfa Haberler Savunma ve Havacılık Sektörünün de Yer Alacağı Eskişehir Endüstri Fuarı’na, 7 Ülkeden Heyet Ziyareti Bekleniyor

Savunma ve Havacılık Sektörünün de Yer Alacağı Eskişehir Endüstri Fuarı’na, 7 Ülkeden Heyet Ziyareti Bekleniyor

Havacılık, savunma ve imalat sektöründeki şirketlerin bir araya geleceği Eskişehir Endüstri Fuarı, 18 Ekim’de, Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi’nde, kapılarını 2. kez ziyaretçilerine açacak. Fuara Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) şirketlerinin ve diğer sektör firmalarının katılımının yanı sıra Avustralya, Belçika, Bosna Hersek, Fildişi Sahilleri Cumhuriyeti, Filipinler, Hindistan ve Macaristan’ın ticari ve askeri diplomatik heyetlerinin de ziyareti bekleniyor. Fuar organizasyonu, fuara de katılacağı bilgisini paylaştı.

TÜYAP Fuarcılık tarafından Eskişehir Ticaret Odası iş birliğiyle düzenlenen fuara Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de katkıda bulunuyor. Ayrıca Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB de fuarı destekliyor.

Fuara katılan gençler, SSB sorumluluğunda yürütülen bir Savunma Sanayii Akademi projesi olan “Vizyoner Genç” projesi hakkında bilgi sahibi olabilecek. “Teknoloji Sokağı” etkinliğine ise Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda üniversiteden öğrenci kulüpleri katılım gösterecek.

Geçen yılki ilk fuar, 22 ülkeden 103 markayı ve 205 firma ve temsilciliğini, 20 bin 256 sektör profesyoneli ile bir araya getirmişti.

TÜYAP Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü

Sektör Oyuncularına Davet

Fuarda yer alan tüm sektörlerin Türkiye ekonomisi için kritik sektörler olduğunun altını çizen TÜYAP Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, şunları kaydetti: “Büyüme rakamlarımıza büyük katkı sağlayan imalat sanayinin gayri safi yurt içi hasıladaki payı 2021’de yüzde 21’in üzerine çıktı. Aynı yıl Türk makine sektörü 23 milyar dolarlık ihracat rekoru kırdı. Türk savunma ve havacılık sanayisi derseniz 10,1 milyar dolar cirolu, 3 milyar 224 milyon dolar ihracat gerçekleştiren dev bir sektör. Her bir sektör de ülkemizin kalkınması için kritik sektörler. Eskişehir Endüstri Fuarı’nı bu sektörleri tek çatı altında buluşturması açısından yükselen değerimiz olarak görüyoruz. TÜYAP olarak, bu denli önemli bir fuarı organize etmekten büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Destekçilerimiz de var gücüyle fuardaki iş birliği fırsatlarını artırmak, fuar içeriğini zenginleştirmek için katkı sağlıyorlar. Her birine içtenlikle teşekkür ediyorum. Tüm sektör oyuncularını havacılık, savunma ve imalat sektörlerinin nabzını tutmak üzere fuarımıza bekliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.