Ana Sayfa Haberler Savunma ve Havacılık Sektörünün Kasım Ayı İhracatı 485 Milyon Dolar

Savunma ve Havacılık Sektörünün Kasım Ayı İhracatı 485 Milyon Dolar

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı Kasım ayı ihracat rakamlarına göre Türk savunma ve havacılık sektörü, Kasım ayında 484,907 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Savunma ve havacılık sektörünün Kasım ayında gerçekleştirdiği ihracatla, 2023 yılının ilk on bir ayında, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30 artış gösterdi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk savunma ve havacılık sanayisi Kasım ayında 484 milyon 907 bin dolar ihracat gerçekleştirdi. 2023 yılının ilk on bir ayında savunma ve havacılık ihracatımız geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30 artış göstererek 4,8 milyar doları geçti. Savunma sanayimiz ihracat çıtasını her geçen gün daha da yukarı taşıyor, hedefe emin adımlarla ilerliyor. Bu başarıda emeği olan tüm firmalarımızı tebrik ederim.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.