Ana Sayfa Haberler Savunma ve Havacılık Sektörünün Temmuz Ayı İhracatındaki Payı Yüzde 1,8 Oldu

Savunma ve Havacılık Sektörünün Temmuz Ayı İhracatındaki Payı Yüzde 1,8 Oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı Temmuz ayı ihracat verilerine göre savunma ve havacılık sektörü, bir önceki yılın aynı dönemine göre ihracatta ivme kazanırken toplam ihracat içinde yüzde 1,8’lik pay elde etti.

Türkiye’nin toplam ihracatına bakıldığında, Temmuz ayının rakamı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,4 artarak 18 milyar 550 milyon dolar olarak gerçekleşti. Savunma ve havacılık sektörü ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 41,1’lik artışla 325,8 milyon dolarlık ihracat yaptı.  Temmuz ayında Türkiye’nin genel ihracatının yüzde 52’sini sanayi mamulleri oluşturdu.

İlk 7 Aydaki Payı Yüzde 1,6

Türkiye’nin toplam ihracat rakamı ilk 7 ayda 144 milyar 416 milyon dolara ulaşırken sanayi mamullerinin bunun içindeki payı ise yüzde 54,9 ile 79 milyar 313 milyon dolar oldu. Savunma ve havacılık sektörünün toplam ihracattaki payı ise yüzde 1,6 olarak kayıtlara geçti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.