Ana Sayfa Haberler Savunma ve Havacılıkta, 2021’in İhracat Şampiyonu Baykar Oldu

Savunma ve Havacılıkta, 2021’in İhracat Şampiyonu Baykar Oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla 13 Haziran’da gerçekleştirdiği İhracatın Şampiyonları Ödül Töreniyle 2021 yılında en çok ihracat gerçekleştiren firmaları ödüllendirdi. Baykar ise savunma ve havacılık sanayisinin ihracat şampiyonu oldu. Firmanın ödülünü, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ve TİM Başkanı İsmail Gülle’den aldı.

Baykar’ın 2021 yılında yaptığı toplam ihracat rakamı açıklanmadı. Bununla birlikte, TİM tarafından yayınlanan Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı kitabında, savunma ve havacılık sektörü 1.sinin, 638 milyon 920 bin 310 dolarlık sektörel ihracat gerçekleştirdiği bilgisi yer aldı.

Baykar’ın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda ise firmanın milli olarak geliştirdiği silahlı insansız hava araçlarını (SİHA) 21 ülkeye ihraç ettiği ifade edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.