Ana Sayfa Kapak Dosyası Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) 2022 – Güvenilir Bağlantılar için İkili İş Görüşmeleri Etkinliği

Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) 2022 – Güvenilir Bağlantılar için İkili İş Görüşmeleri Etkinliği

ICDDA 2018, Türk savunma ve havacılık sektöründen üst düzey yetkililerin katılımıyla açılmıştı.

5. Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA 2022); Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının destekleri, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi’nin (OSSA) ve B2B (ikili iş görüşmeleri) etkinliklerinde dünya lideri olan VIMEET’in organizasyonu, Defence Turkey’in medya ve organizasyon partnerliği, Supreme Technocrafts Aviation Services Pakistan ve TEM Tour’un katkıları ile 12-14 Ekim tarihleri arasında, Ankara’da, ATO Congresium’da gerçekleştirilecek.

ICDDA etkinlikleri, yurt dışından etkinliğe katılım sağlayacak Tier 1 (tedarik zincirinde birinci seviye) ve Tier 2 (ikinci seviye) firmalar, kurum ve kuruluşlar, MRO (Maintenance, Repair, Overhaul / Bakım, Onarım, Yenileme / BOY) firmaları ve askeri yetkililerin, Türkiye’nin savunma, havacılık ve uzay alanlarındaki mevcut potansiyelini ve kabiliyetlerini tanımalarına yardımcı oluyor. Profesyonel bir koordinasyonla yerel ve uluslararası tedarikçi ve üreticiler için iş odaklı bir platform oluşturan ICDDA, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da gelecekte hayata geçecek iş birlikleri için katılımcılara önemli fırsatlar sunacak.

ICDDA 2022 etkinliğine, 50’nin üzerinde ülkeden çok sayıda firmanın satın alma, tedarik zinciri ve iş geliştirme yetkilileri ile bu ülkelerin askeri makamları davet edildi.

ICDDA; savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren ana yüklenicilere ve KOBİ’lere; yeni pazarlar bulmak, iş fırsatları yakalamak ve iş ortaklıkları kurmak için yardım etmeyi hedefliyor. Etkinlik, üretici ve hizmet sağlayıcı firmalarla satın alma ve tedarik zinciri yetkilileri arasında daha önceden planlanmış ikili iş görüşmeleri (B2B ve B2G) sayesinde, tedarik zinciri odaklı iş birliği ve iş fırsatları yakalamak açısından verimli bir platformdur. En genel çerçeveden bakıldığında ICDDA, kendine has ihtiyaçları ve fırsatları olan hedef ülke ve bölgelerin ortaya çıkarılması ve savunma ve havacılık sektörlerinde potansiyel iş birliği imkânlarının somut adımlara dönüştürülmesi amacıyla ikili iş görüşmeleri, konferanslar, seminerler ve endüstriyel ziyaretleri kapsıyor.

ICDDA; savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren ana yüklenicilere ve KOBİ’lere; yeni pazarlar bulmak, iş fırsatları yakalamak ve iş ortaklıkları kurmak için yardım etmeyi hedefliyor.

Uluslararası Katılım

ICDDA 2022 etkinliğine, 50’nin üzerinde ülkeden çok sayıda firmanın satın alma, tedarik zinciri ve iş geliştirme yetkilileri ile bu ülkelerin askeri makamları davet edildi. Etkinliğe Türkiye’den katılım sağlayacak olan KOBİ’ler, ana yüklenici firmalar ve askeri makamlar ile B2B toplantılar gerçekleştirmek için yurt dışından davet edilen firma ve kuruluşlardan teyitler gelmeye devam ediyor.

ICDDA 2022’ye yurt dışından; Airbus, Boeing, Lockheed Martin, BAE Systems, Thales, Rolls-Royce, Leonardo, Thyssenkrupp, GE, Ruag, MBDA, Kongsberg, Saab, Tawazun, Rheinmetall, Safran, Collins Aerospace, Northrop Grumman, Dassault Aviation, KAI gibi ana yüklenici firmalar başta olmak üzere birçok ana ve alt yüklenici firma davet edildi.

Yatırımcı Firmalar da Davet Edildi

ICDDA 2022’nin ilk günü; küresel havacılık ve savunma sektörlerinde tedarik zincirinin sürdürülebilirliği, savunma sanayisi değer zincirinin geleceğine bakış ve havacılık ve savunma endüstrisi için IT çözümleri konularında geniş katılımlı konferanslar, SSB yetkililerinin moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

ICDDA 2022’de bu yıl, özellikle Birleşik Krallık ve Fransa gibi ülkelerden yatırımcı firmalar da yer alacak. Türk firmaları, üretim kabiliyetlerini ve potansiyellerini yatırımcılara anlatma fırsatı yakalayacak ve ilerleyen dönemlerde, firmalarına yatırım çekebilmek için görüşmeler gerçekleştirecek.

Ayrıca ICDDA 2022’nin ilk günü; küresel havacılık ve savunma sektörlerinde tedarik zincirinin sürdürülebilirliği, savunma sanayisi değer zincirinin geleceğine bakış ve havacılık ve savunma endüstrisi için IT çözümleri konularında geniş katılımlı konferanslar, SSB yetkililerinin moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

ICDDA 2022’de, yurt dışından katılım sağlayacak birçok firma ve kuruluşun, tedarik ve satın alma süreçleri hakkında bilgiler paylaşacağı seminerler de etkinliğin katılımcılarına açık olacak.

3 gün boyunca gerçekleştirilecek ikili iş görüşmelerinin yanı sıra etkinliğe yurt dışından katılım sağlayacak birçok firma ve kuruluşun, tedarik ve satın alma süreçleri hakkında bilgiler paylaşacağı seminerler de etkinliğin katılımcılarına açık olacak. Ayrıca yapılan ikili iş görüşmeleri sonucunda sunulan kabiliyet ve hizmetlerin yerinde gösterilebilmesi amacıyla hem ana yüklenici hem de KOBİ seviyesinde fabrika ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.