Ana Sayfa Haberler SEDEC 2018’de, 4.200 İkili İş Görüşmesi Gerçekleşti

SEDEC 2018’de, 4.200 İkili İş Görüşmesi Gerçekleşti

SEDEC, 3-5 Temmuz tarihleri arasında, Congressium Ankara’da, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM)’nın ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI)’nin desteği ile organize edildi.

Etkinliğin organizasyon komitesi, 14 Temmuz’da yayınladığı basın bülteniyle etkinliğe ilişkin istatistikler paylaştı.

SEDEC 2018, anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik ve savunma sistemleri konularında, uluslararası ve ulusal oyuncuları bir araya getiren, fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerini barındıran bir organizasyon olarak öne çıktı.  Etkinlik; İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, SSM, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi ihtiyaç makamlarını, üreticiler ile doğrudan bağlantıya geçiren; ana yüklenici firmaların, KOBİ seviyesinde tedarik zinciri bağlantılarını en kısa sürede sağlayan, etkin bir platform olarak icra edildi. Etkinlik, önceden planlanan ikili iş görüşmeleri kapsamında, yabancı orijinal ekipman üreticilerini ve 1’inci ve 2’nci seviye tedarikçileri, Türk savunma ve güvenlik sanayisinin KOBİ’leri ve ana yüklenici firmaları ile buluşturma hedefini yerine getirdi.

 

Katılımcının Yoğun İlgisi

39 ülkeden temsilciler, askeri ateşeler, Frontex, Airbus Defence, BAE Systems, Leonardo, Sikorsky gibi sektörün öncü firmaları; ayrıca Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanları ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, TUSAŞ, MKEK, ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN ve FNSS gibi kurum ve kuruluş temsilcileri ve satın alma yetkilileri, etkinliğe katılarak, ikili iş görüşmeler ve stant ziyaretleri yaptılar.

Halka kapalı olarak, daha önceden kayıt ve davet usulü ile gerçekleştirilen etkinliğin ilk gününde, yaklaşık olarak 1.400, ikinci gününde 1.300, üçüncü gününde ise 1.100 ziyaretçi giriş yaptı. Türkiye’den; Ankara, İstanbul, Bursa, Eskişehir, Adana, Konya ve Kayseri’den, yaklaşık 158 sanayici ve sanayi kuruluşu katıldığı etkinlik kapsamında, 3.800 adedi planlı, 400 adedi ise plansız olmak üzere, toplamda 4.200 adet ikili iş (B2B) görüşmesi gerçekleştirildi.

Etkinlikte, Teknopark Ankara bünyesinde yürütülen, Ekonomi Bakanlığı destekli URGE projesi kapsamında alım heyeti de düzenlendi.

Ayrıca; Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Güney Afrika Cumhuriyeti, İngiltere, İtalya, Kanada, Kenya, Kore, Kuveyt, Lübnan, Sudan, Ukrayna, Ürdün ve Venezuela’dan; askeri ve polis ekipmanlarının satın alımı ile ilgili karar vericiler ve son kullanıcılar davet edilerek, Türkiye’de güvenlik üzerine ve savunmaya yönelik üretim yapan firmalar ile buluşturuldu.

Etkinliğin ilk günü gerçekleştirilen konferans kapsamında; Sınır Güvenliği Politikaları, Anayurt Güvenliği, Tedarik Zinciri, Sınır Güvenliği Teknolojileri ve Güvenli Şehirler temaları ile 5 ayrı oturum düzenlendi.

 875 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.