Ana Sayfa Haberler SEDEC 2018’e Katılan CES, Kompozit Zırh Çözümlerini Sergileyecek

SEDEC 2018’e Katılan CES, Kompozit Zırh Çözümlerini Sergileyecek

Açık Grubu şirketlerinden biri olan ve savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren CES İleri Kompozit ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (CES), 2 Temmuz’da yayınladığı basın bildirisiyle, 3-5 Temmuz tarihlerinde, Ankara’da, düzenlenecek olan SEDEC 2018’e katılacağını duyurdu.

CES, anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik ve savunma sistemleri konularında uluslararası ve ulusal oyuncuları bir araya getirmeyi hedefleyen ve fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerini kapsayan bir etkinlik olarak kurgulanan SEDEC 2018’de; kendi geliştirdiği miğfer, kurşun geçirmez yelek, kalkan, göğüs plakası gibi kişisel koruma ekipmanlarının yanı sıra askeri zırhlı araçlara yönelik balistik koruma alanındaki ürünlerini de ziyaretçileriyle buluşturacak.

Balistik ürünleri, %100 milli ve yerli olarak üreten CES, 20.000 metrekarelik alana kurulu üretim tesisinde, iş ortakları için, konvansiyonel yöntemlerden, çeşitli havacılık sertifikasyonlarını gerektiren üretim tekniklerine kadar uzanan geniş bir yelpazede hizmet veriyor. AS9100 sertifikasyonuna 5 senedir sahip olan CES; Airbus, Sikorsky, Leonardo gibi dünya çapındaki oyuncularla da çalışıyor.

Geçtiğimiz yıl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi olarak onaylanan CES, tank modernizasyonu projeleri de dâhil olmak üzere, birçok zırhlı araç platformunda teknoloji geliştirilmesine öncülük ediyor. CES, Türkiye’de helikopter ve kara aracı zırhı yapabilen ilk ve tek firma olma unvanını da elinde bulunduruyor.

 

 1,948 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.