Ana Sayfa Haberler SEDEC 2020’nin, Türkiye ve Pakistan Arasındaki Yeni İş Birliklerine Köprü Olması Hedefleniyor

SEDEC 2020’nin, Türkiye ve Pakistan Arasındaki Yeni İş Birliklerine Köprü Olması Hedefleniyor

SEDEC Türkiye Koordinatörü Hilal Ünal Türkan; 13-14 Şubat’ta, İslamabad’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Imran Khan’ın da teşrifleriyle gerçekleştirilen Pakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu’na katıldı.

Foruma, ayrıca; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Pakistan Ticaret Bakanı Abdul Razak Dawood ve DEİK Başkanı Nail Olpak gibi birçok önemli isim de katıldı. SEDEC Türkiye Koordinatörü Hilal Ünal Türkan ise bu forum aracılığıyla Pakistanlı savunma sanayi ve güvenlik yetkilileri ile görüştü. Onları, 2-4 Haziran 2020 tarihleri arasında, Ankara ATO Congresium’da düzenlenecek, SEDEC 2020’ye davet etti. Uluslararası boyutuyla öne çıkan SEDEC 2020’nin, Türkiye ve Pakistan arasındaki potansiyel iş birlikleri ve belirlenen hedeflere ulaşmak için etkin ve aktif bir platform olması bekleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.