Ana Sayfa Haberler SEDEC 2024, 21-23 Mayıs’ta 4’üncü Kez Kapılarını Açıyor

SEDEC 2024, 21-23 Mayıs’ta 4’üncü Kez Kapılarını Açıyor

Türkiye’nin ilk ve tek Anayurt Güvenliği ve Sınır Güvenliği Fuarı SEDEC 2024, 4’üncü kez Ankara’da kapılarını açıyor. 21-23 Mayıs tarihleri arasında ATO Congresium’da sektör profesyonellerini bir araya getirecek olan fuar, sektörün büyümesi ve ihracatın arttırılması parolasıyla düzenleniyor. SEDEC 2024, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (SSI) desteğiyle ‘Anayurt Güvenliği’ temasıyla gerçekleştirilecek.

Uydu Teknolojileri de Fuar Kapsamında

Her geçen gün artan güvenlik talebiyle, bu alanda kullanılan ekipman ve hizmetlerin sektör tarafından üretilmesini öncelikleri arasında bulunduran SEDEC, bu yılki fuarda da anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik, sahil güvenlik, şehir güvenliği ve savunma tedarik zinciri alanlarında dost ve müttefik ülkelerden gelen profesyonelleri buluşturuyor. Siber güvenlik, veri ve bilgi güvenliğinin yanı sıra iletişimde büyük rol oynayan uydu teknolojileri de bu yıl fuar kapsamında yer alıyor. Fuara katılacak olan firmalar, ilk gün yapılacak anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik, savunma tedarik zinciri konularını kapsayan konferanslar dışında, üç gün devam edecek seminer, workshop ve B2B/B2G’lere katılma hakkı elde etmiş olacaklar. Katılımcı firmalar dışında sektöre kayıtlı ziyaretçiler de fuarda yer alabilecek.

75’ten Fazla Ülkeden Temsilci Ağırlanacak

Asya, Pasifik ve Orta Doğu ülkeleri ağırlıklı olmak üzere, 75’ten fazla ülke temsilcisini, SEDEC 2024’te ağırlamaya hazır olduklarını belirten SEDEC Türkiye Organizasyon Komitesi Başkanı Hilal Ünal, SEDEC’in ihracat odaklı ve stratejik öneme sahip bir etkinlik olduğuna dikkat çekti. Ünal, “Türkiye’de geliştirilmiş olan sistem ve ekipmanların dost ve müttefik ülkelere ihracatı ile ilgili olarak çalışmalarımızı söz konusu bölgelerde yoğunlaştırdık. Amacımız sanayicimizin güvenlik sektöründe üreten ve ihraç eden ülkelerde öne çıkması. Bu kapsamda iş birliği imkânlarına ortam sağlamak amacıyla güvenlik ve savunma alanında dünyanın dev oyuncularından Boeing, Airbus, Tawazun, Rolls Royce, BAE Systems, KAI gibi firmaları resmi olarak davet ettik.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.