Ana Sayfa Haberler SEDEC 2024, İhracat Kapıları Açmaya Hazırlanıyor

SEDEC 2024, İhracat Kapıları Açmaya Hazırlanıyor

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (SSI) desteğiyle düzenlenen SEDEC 2024, 21-23 Mayıs tarihlerinde kapılarını açacak. “Hedef ihracat” sloganıyla, ATO Congresium’da düzenlenecek olan fuara, 80’den fazla ülkenin temsilcisi davet edildi. SEDEC Organizasyon Komitesi Başkanı Hilal Ünal, 25 Mart’ta yaptığı açıklamada, 2022 yılında 51 ülkeden gelen tedarik makamını Ankara’da sektör temsilcileri ile buluşturduklarını hatırlatarak, önceki yılın rekorunu kırmak için çalıştıklarını söyledi.

SEDEC Organizasyon Komitesi Başkanı Hilal Ünal

Dünyada Güvenlik Harcamaları Arttı

Bu yıl 4’üncü kez düzenlenecek olan SEDEC, kritik tesis ve fabrikaların güvenliği, siber güvenlik konuları, doğal afet ve toplumsal güvenlik, sınır güvenliği gibi pek çok konuyu barındıran anayurt güvenliğine odaklanacak. Ülkelerin güvenlik harcamalarına eskiye oranla daha fazla bütçe ayırdığına dikkat çeken Ünal, “Tüm dünyada yaşanan çatışmalar neticesinde ihtiyaçlar arttı. Bu da teknolojinin güvenlik ve savunma sektöründeki hızlandırıcı etkisinden kaynaklanıyor. SEDEC 2024’e katılacak olan firmalar burada sağlanan iş birliği ortamı ile ihracat hedeflerini gerçekleştirebilecekleri fırsatları da yakalamış olacaklar.” dedi.

80’den Fazla Ülkenin Temsilcileri Davet Edildi

Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ülkeleri ağırlıklı olmak üzere 80’den fazla ülkenin temsilcilerini SEDEC 2024’e davet ettiklerini belirten Ünal, “SEDEC 2024, ihracat odaklı stratejik öneme sahip bir etkinlik. Türkiye’de geliştirilmiş olan sistem ve ekipmanların dost ve müttefik ülkelere ihracatı ile ilgili olarak çalışmalarımızı söz konusu bölgelerde yoğunlaştırdık.” diye konuştu. Ünal, yabancı orijinal ekipman üreticilerinin tedarik zincirine Türk tedarikçilerini de eklemek için aralarında Boeing, Airbus, Tawazun Holding, Thales, BAE Systems ve KAI gibi dünyanın dev oyuncularını da SEDEC 2024’e davet ettiklerini söyledi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.