Ana Sayfa Advertorial SEDEC 2022’nin Gündemi: Bütünsel Güvenlik ve İhracat

SEDEC 2022’nin Gündemi: Bütünsel Güvenlik ve İhracat

SEDEC, başarıyla gerçekleştirilen 2018 ve 2020 organizasyonlarının ardından, kapılarını 3. kez açacak.

Kapsamı ve formatıyla Türkiye’de düzenlenen etkinlikler arasında öne çıkan SEDEC, bu yıl, kapılarını 3. kez açmaya hazırlanıyor. Güncel eğilimler doğrultusunda gelişimini sürdüren etkinlik, katılımcılarına, yine en yüksek katma değeri sağlamayı hedefliyor.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliğinin (SSI) desteği ile organize edilen SEDEC; “güvenlik” ve “savunma tedarik zinciri” konularını kapsayan fuar, konferans, B2B/B2G organizasyonu olarak, 28-30 Haziran tarihleri arasında, Ankara ATO Congresium’da gerçekleştirilecek.

SEDEC; “anayurt güvenliği”, “sınır güvenliği” ve “iç güvenlik” gibi ana alt başlıkları kapsayan “güvenlik” ve “savunma tedarik zinciri” konularında, ulusal ve uluslararası tüm oyuncuları bir araya getiren bir organizasyon.

SEDEC, sektör firmalarıyla karar alıcıları bir araya getirmeyi hedefliyor.

Kapsam, Gelişmeler Doğrultusunda Genişliyor

Güvenlik ihtiyacı, “bütünsel güvenlik” olarak düşünüldüğünde; anayurt, sınır ve iç güvenlik hizmetlerini sunan gerek kamu kurumları gerekse yurt dışı ihtiyaç makamları, görevlerini eksiksiz yerine getirmek için bir dizi çözüme ihtiyaç duyar. Bunlar arasında; donanım çözümleriyle birlikte yazılım ve siber güvenlik çözümleri de yer alır. Bu çözümlere, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektörün de ihtiyacı vardır. Bu doğrultuda SEDEC; siber güvenlik, veri güvenliği ve bilgi güvenliğini de içeren bir yapıya sahip.

İletişim çağındaki ilerleme, gerek geleneksel uyduların gerekse gelecekteki birçok sektöre hizmet edecek alçak irtifa uydularının güvenlik sektöründe kullanılmasının önünü açıyor. Bu nedenle uydu ve uydu teknolojileri de SEDEC’in kapsamında olacak.

Firmalar, SEDEC etkinliklerinde ikili görüşmeler gerçekleştirme fırsatı yakalıyor.

Tüm Tarafları Buluşturan Etkinlik

SEDEC, gelişen bu ihtiyaçların Türkiye’deki sahipleri olan Milli Savunma Bakanlığı ve bağlı kuvvet komutanlıkları, İçişleri Bakanlığı ve bağlı genel müdürlük ve komutanlıkları, SSB ve Milli İstihbarat Başkanlığı makamlarıyla üreticileri doğrudan bağlantıya geçiren; aynı zamanda ana yüklenicilerin KOBİ seviyesinde tedarik zinciri bağlantılarını en kısa sürede sağlayan, etkin bir platformdur.

SEDEC ayrıca, önceden planlanan ikili iş görüşmeleri kapsamında 70’ten fazla ülkeden davet edilen satın alma heyetlerinin yanı sıra yabancı orijinal ekipman üreticilerini ve birinci ve ikinci seviye tedarikçileri, Türk güvenlik sanayisi ve savunma tedarik zincirinin KOBİ’leriyle ve ana yüklenicileriyle buluşturmayı hedefliyor. Bu etkinlik kapsamında; Türk güvenlik sanayisinin ve savunma tedarik zincirinin yetenekleri ve başarıları, yabancı misafirlere tanıtılacak. Ayrıca, etkinliğin ilk gününde; anayurt güvenliği, sınır güvenliği ve iç güvenlikle savunma tedarik zinciri konularını kapsayan bir konferans gerçekleştirilecek.

SEDEC etkinliklerinin ilki, 2018 yılında, 39 ülkenin katılımıyla düzenlendi ve toplamda 4.200 adet B2B/B2G toplantıya ev sahipliği yaptı. İkincisi ise 2020 yılında, pandemi nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirildi. SEDEC 2020’ye, 24 ülkeden ilgililer katıldı ve etkinlik boyunca, toplam 700 adet B2B/B2G toplantı gerçekleştirildi. Konusu ve formatıyla farklılaşan ve 2018 ve 2020’deki başarılı organizasyonlarla öne çıkan SEDEC, her iki yılda bir düzenleniyor. 2022 yılında 3.sü yapılacak etkinliğe, 52 ülkenin temsilcileriyle askeri ateşeler, Asya, Pasifik ve Orta Doğu bölgelerinden satın alma heyetleri ve Frontex, Airbus Defence, Boeing Defence, MBDA, Lockheed Martin, BAE Systems, Leonardo, Sikorsky, Rolls-Royce ve Tawazun gibi sektörün öncü firmaları ve kuruluş temsilcileri resmi olarak davet edildi.

SEDEC, ihtiyaç makamlarının tamamının bulunduğu Ankara’da, büyük sanayicileri ve KOBİ’leri, iç pazara ve ihracata yönelik B2B/B2G toplantılarıyla buluşturmaya devam edecek.

Detaylı bilgi için info@sedecturkey.com ve sedec@sedecturkey.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.