Ana Sayfa Haberler SEDEC Fuarı Koordinatörü Hilal Ünal Türkan, AMAC Başkanı Tuğgeneral Tarek Baccouche’yu Ziyaret Etti

SEDEC Fuarı Koordinatörü Hilal Ünal Türkan, AMAC Başkanı Tuğgeneral Tarek Baccouche’yu Ziyaret Etti

SEDEC Fuarı Koordinatörü Hilal Ünal Türkan, 13 Aralık’ta, AMAC (Ankara Askeri Ataşeler Birliği / Ankara Military Attache Corps) Başkanı Tuğgeneral Tarek Baccouche’yu ziyaret ederek hem fuar davetini iletti hem de etkinliğin uluslararası boyutu hakkında bilgi verdi.

AMAC’ın resmi yayını olan AMAC Magazine, 2-4 Haziran 2020’de düzenlenecek fuarın Basın Sponsorları arasında bulunuyor. Bu kapsamda, SEDEC’e, Türkiye’de görev yapan yabancı ülke askeri ataşelerinin de yoğun katılımı bekleniyor. Görüşmede, AMAC üyelerinin, fuara katılmasıyla birlikte elde edilecek kazanımlar ve fuarın ihracat hedefleri ele alındı. Hilal Ünal Türkan, ziyarette, fuara katılacak yabancı askeri ataşelere sunum yapabilecekleri özel bir “AMAC Bölümü”nün oluşturulması ve B2G toplantılarına katılabilecekleri bazı özel etkinliklerin düzenlenmesini de önerdi.

Konusu itibarıyla sektöre yeni bir soluk getiren SEDEC, ilk kez, 3-5 Temmuz 2018’de düzenlenmişti. Bu fuara, 39 ülkeden önemli satın alma heyetleri katıldı ve fuar boyunca 4.200 iş görüşmesi gerçekleştirildi. 2018’de olduğu gibi 2020’de de Ankara’daki ATO Congresium’da düzenlenecek SEDEC; Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliğinin (SSI) desteğiyle organize ediliyor. Anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik ve savunma sistemleri konularında ulusal ve uluslararası önde gelen oyuncuları bir araya getirecek olan fuarın, Türkiye’deki ve yurt dışındaki savunma ve güvenlik profesyonellerinin buluştuğu stratejik bir zirveye dönüşmesi hedefleniyor.

SEDEC’e;

  • Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü,
  • Türkiye’de görev yapan yabancı ülke askeri ataşeleri,
  • FRONTEX (Avrupa Sınır ve Sahil Koruma Ajansı) yetkilileri,
  • Yurt dışındaki askeri kuvvetler ve polis teşkilatları için satın alma yapan özel kişiler,
  • ASELSAN, FNSS, HAVELSAN, MKEK, Roketsan ve TUSAŞ gibi yerli ana yükleniciler ile
  • Airbus, BAE Systems, Boeing, Leonardo, Lockheed Martin, MBDA ve Rolls-Royce

gibi kurum ve kuruluşların temsilcileri, resmi olarak davet edildi. Fuarda, gerçekleştirilecek B2B ve B2G görüşmeleri de yeni iş birliklerinin ele alınmasına fırsat sunacak.

Sektörün, alanında önde gelen etkinliği olmayı hedefleyen SEDEC, her 2 yılda bir, çiftli yıllarda düzenlenmeye devam edecek.

 1,318 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.