Ana Sayfa Haberler Odağına İhracatı Alan SEDEC 2022, Haziran Ayında Düzenlenecek

Odağına İhracatı Alan SEDEC 2022, Haziran Ayında Düzenlenecek

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliğinin (SSI) desteğiyle ve anayurt güvenliği temasıyla düzenlenen SEDEC 2022, 28-30 Haziran tarihlerinde Ankara Congresium’da gerçekleştirilecek. Katılımcılarının ihracat potansiyelini arttırmaya odaklanan etkinlik, güvenlik alanındaki uluslararası kurumları ve büyük oyuncuları, sektör firmalarıyla buluşturacak. Etkinlik; sınır güvenliği, iç güvenlik, sahil güvenlik, şehir güvenliği ve savunma tedariki zinciri gibi konulara da odaklanacak.

Etkinliğin katılımcıları, ilk gün yapılacak anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik ve savunma tedariki zinciri konularını kapsayan bir konferansı ve üç gün boyunca devam edecek olan seminerleri ve atölye çalışmalarını takip edebilecek. Katılımcılar ayrıca B2B ve B2G görüşmeler de yapabilecek.

SEDEC 2022’nin Türkiye açısından iki ana amacı olduğunu ve bu amaçları gerçekleştirmek üzere düzenlendiğine dikkat çeken SEDEC CEO’su Dr. Murat Doruk, “SEDEC 2022 ile ülkemizde güvenlik ve savunma hizmetleri sağlayan bakanlık, başkanlık ve bağlılarının hizmetlerini en üst düzeyde verebilmeleri için tüm ihtiyaçlarının karşılanması ve Ar-Ge ve Ur-Ge çalışmalarıyla mamul, yarı mamul ürünler ve hizmet üreten sanayicilerimizin hem mevcut ihracatını arttırması hem de yeni ihracat pazarları geliştirmesi amaçlanıyor.” dedi.

Türkiye’nin, coğrafi konumu nedeniyle stratejik öneme sahip bir ülke olduğuna dikkat çeken Dr. Doruk, sözlerini şöyle tamamladı: “Anayurt güvenliği sınırlardan başlar. Ülkemiz, kara ve deniz sınırları düşünüldüğünde, bulunduğu konum itibariyle stratejik öneme sahiptir. Karada ve denizde uzun sınırları olan Türkiye, artık sadece doğrudan sınır komşumuz olan ülkelerle değil uzak sınırları olan Afganistan ve Pakistan gibi ülkelerle de etkileşim içinde. Güvenliğimizi; sınırlardaki kayıt dışı ticaret ve seyahatlerden kaynaklanan ekonomik kayıpların önlenmesi ve düzensiz göçmenlerin sebep olduğu sosyo-ekonomik zararların oluşmaması için en üst düzeyde sağlamak zorundayız. Unutulmamalıdır ki güvenliğinin tesisinde caydırıcı amaçlı önleyici güvenlik hizmetleri her zaman daha ekonomiktir.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.