Ana Sayfa Haberler SEDEC Türkiye 2020 Fuarının İhracat için Ana Hedef Pazarı Asya Olacak

SEDEC Türkiye 2020 Fuarının İhracat için Ana Hedef Pazarı Asya Olacak

Anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik ve savunma sistemleri konularında; yurt içinden ve yurt dışından önde gelen firmaları, uluslararası faaliyetlerde bulunan kurum ve kuruluşlar ile bir araya getirecek SEDEC Türkiye 2020, 2-4 Haziran’da, Ankara’da düzenlenecek. SEDEC Türkiye CEO’su Hilal Ünal Türkan, 8 Ocak’ta yaptığı açıklamada, fuarın ihracat hedeflerine dair önemli mesajlar verdi.

Hilal Ünal Türkan, SEDEC Türkiye 2020’de, Asya bölgesindeki ülkeler ağırlıklı olmak üzere Orta Doğu ve Afrika’dan 46 ülkenin temsilcilerini Ankara’da ağırlamaya hazırlandıklarını söyledi. SEDEC’in ihracat amaçlı stratejik öneme sahip bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Hilal Ünal Türkan, “Türkiye’de geliştirilmiş olan sistem ve ekipmanların dost ve müttefik ülkelere ihracatı ile ilgili olarak çalışmalarımızı Asya bölgesinde yoğunlaştırdık. SEDEC Türkiye’ye doğru kişileri ve katılımcıları getirebilmek için ‘SEDEC ASIA’ ekibini kurduk.” dedi.

Güneydoğu Asya Ülkelerinin Savunma Bütçeleri Artıyor

Hilal Ünal Türkan, “Asya bölgesindeki güvenlik ve savunma sektörünün önde gelen oyuncuları ile bağlantıları güçlendiren ekip, bölgenin genel yapısı ve önemli konular hakkında çalışmalar yaparken, SEDEC’e katılan firmalar da ihracat hedeflerini gerçekleştirebilecekleri iş birliği fırsatlarını yakalamış olacaklar.” şeklinde konuştu.

Hilal Ünal Türkan, özellikle Güneydoğu Asya ülkeleri olan Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler ve Vietnam’da yoğunlaştırdıkları çalışmalarda, bölgedeki savunma sanayi harcamalarındaki artış oranının dikkat çekici bir şekilde yükseldiğini farkettiklerini belirtti.
Türkan şunları ekledi: “Her ülkenin harcamalarının oranları değişse de ortalama %10 oranında artışlar yaşanıyor. Savunma ve güvenlik sektörlerinde genellikle ithalat yapan bu bölgelerde her geçen gün artan güvenlik ve savunma teknolojileri ihtiyacı ise ülkemiz sanayisi için fırsat oluşturuyor. SEDEC, ülke sanayisine ve ihracatına katkı sağlayacak şekilde Asya bölgesinden SEDEC 2020’nin yapılacağı Ankara’ya davetler gerçekleştiriyor.”

 

Dünya Devleri Türkiye’de…

02-04 Haziran 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek SEDEC Türkiye 2020’ye savunma ve güvenlik alanında dünyanın dev oyuncuları Boeing, Airbus, Antonov, Tawazun Holding, Rolls Royce, BAE Sysytems, KAI ve Rosoboronexport’un resmi olarak davet edildiğini belirten Ünal Türkan, “European Border and Coast Guard Agency Frontex – Avrupa Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı ve European Organisation for Security(EOS) – Avrupa Güvenlik Örgütü’nün temsilcileri de bu alandaki teknolojik yeniliklerin sergilendiği SEDEC etkinliğinin resmi davetliler arasında.” diye konuştu.

 

Ülke Sınırları, Milyarlarca Dolarlık Geçittir

SEDEC Türkiye 2020’nin iki ana amacı gerçekleştirmek üzere düzenlendiğine dikkat çeken Ünal Türkan, “SEDEC Türkiye 2020 ile kolluk kuvvetlerimizin ve güvenlik yetkililerinin ihtiyaçlarının karşılanması, üretim yapan, ürünü olan sanayicilerimizin de yeni ihracat pazarları geliştirmesi amaçlanıyor” dedi.

Türkiye’nin, coğrafi konumu nedeniyle stratejik öneme sahip bir ülke olduğuna dikkat çeken Hilal Ünal Türkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Kara sınırları 2.949 km,  kıyı sınırları ise 7.816 km olan Türkiye’nin toplam sınır uzunluğu 10.765 km’dir. Bu sınırlar, her yıl ticarette ve seyahatte milyarlarca dolarlık bir hesaba sahip olan hayati ekonomik geçitlerdir. Ülkeye giriş  – çıkışı adil bir konuma getirirken sınırlarımızı yasadışı silah ve uyuşturucu ticaretinden, kaçakçılık ve kaçak göçmenlerden korumak yurtiçi güvenliği, ekonomik refahı ve ulusal egemenliği sağlamak için şarttır.”

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (SSI) desteğiyle organize edilen SEDEC Türkiye’nin Resmi Basın ve Yayın Sponsorluğunu ise MSI Dergisi üstleniyor.

 2,014 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.