Ana Sayfa Haberler Türksat, SEDEC 2022’nin İletişim Sponsoru Oldu

Türksat, SEDEC 2022’nin İletişim Sponsoru Oldu

SEDEC’in sponsorları arasına Türksat da katıldı. SEDEC organizasyonu tarafından 18 Mayıs’ta yayınlanan basın bülteninde, Türksat’ın, etkinliğin İletişim Sponsoru olduğu belirtildi.

Özellikle sınır güvenliği uygulamalarında uydu muhaberesinin artan kullanımı, bu alandaki uydu teknolojilerini de SEDEC’in ele aldığı konular arasına dahil etti. SEDEC organizasyonu tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Güvenlik bütünsel olarak değerlendirildiğinde, ileri teknoloji donanımların tamamı kullanılarak her türlü fiziki güvenlik önlemleri alınmış olsa dahi iletişim güvenliği sağlanmadığı taktirde önleyici tedbirler başta olmak üzere tüm güvenlik tedbirleri tehdit altında olacaktır. İletişimin çok hızlı ve yoğun olduğu günümüzde kurumlar ve bireyler iletişimde gelişen teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyorlar. Teknolojinin yoğun olarak kullanılması da ‘iletişimin güvenliği, güvenli iletişimi’ zorunlu hale getirmektedir. Bu nedenle istihbarata karşı koyma kapsamında iletişim hizmetini sağlayan sistemlerin yerli ve milli olması iletişim güvenliği için önem arz etmektedir.”

SEDEC, kapılarını, üçüncü kez, 28-30 Haziran tarihlerinde, Ankara’da açmaya hazırlanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.