Ana Sayfa Haberler SEESIM-18 Tatbikatı’nda, Afet ve Krizlere Yönelik Ortak Müdahale Yetenekleri Güçlendirildi

SEESIM-18 Tatbikatı’nda, Afet ve Krizlere Yönelik Ortak Müdahale Yetenekleri Güçlendirildi

SEESIM-18 (South-Eastern Europe Simulation-2018) Güneydoğu Avrupa Bilgisayar Destekli Komuta Yeri Tatbikatı, 26-29 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da icra edildi.

Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen tatbikata; Yunanistan, Ukrayna, Makedonya, Romanya, Moldova, SEEBRIG (South-Eastern Europe Brigade/Güneydoğu Avrupa Tugayı), uluslararası sivil kuruluşlar, NATO’nun Bulgaristan’da konuşlu Kriz Yönetimi ve Afet Müdahale Mükemmeliyet Merkezi’nin afet uzmanları ile Türkiye’den askeri birlikler, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Kızılay ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) personeli katıldı.

Tatbikat kapsamında, üye ülkelerin askeri, sivil doğal afet ve afet acil müdahale birimleri arasında koordinasyon, müşterek çalışma ve iş birliği ortamı ile yardımlaşma usullerinin geliştirilmesi sağlandı; bilgisayar modelleme ve simülasyonun etkili kullanımı aracılığıyla, bölgesel doğal afet ve krizlere yönelik ortak müdahale yetenekleri güçlendirildi.

 983 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.