Ana Sayfa Haberler Şehit Teğmen Caner GÖNYELİ-2018 Arama Kurtarma Tatbikatı Devam Ediyor

Şehit Teğmen Caner GÖNYELİ-2018 Arama Kurtarma Tatbikatı Devam Ediyor

Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nden sivil ve askeri unsurların katılımıyla, 18 Haziran’da başlayan Şehit Teğmen Caner GÖNYELİ-2018 Arama Kurtarma Tatbikatı,  Doğu Akdeniz’de, Gazimağusa açıklarında, KKTC toprakları ve kara suları ile Türk Arama Kurtarma Bölgesi içerisinde yer alan uluslararası sularda devam ediyor.

Genelkurmay Başkanlığının İnternet sitesinden 21 Haziran’da yapılan açıklamada, icra edilmekte olan tatbikatın, 5 ülkeden 7 gözlemci tarafından izlendiği bildirildi.

22 Haziran’da sona erecek tatbikata; Türkiye’den 1 fırkateyn, 2 sahil güvenlik gemisi, 4 sahil güvenlik botu, 4 helikopter, 2 uçak, 1 deniz güvenlik timi ile 1 dalış emniyet güvenlik ve arama kurtarma timi; KKTC’den ise 3 sahil güvenlik botu, 2 helikopter, 2 römorkör ve 1 arama kurtarma timi katılıyor.

 936 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.