Ana Sayfa Haberler Sektör Firmaları, Eskişehir’de, Robotik Kodlama ve Tasarım Alanının Geleceğe Yatırım Yapıyor

Sektör Firmaları, Eskişehir’de, Robotik Kodlama ve Tasarım Alanının Geleceğe Yatırım Yapıyor

Eskişehir Valiliği öncülüğünde düzenlenecek olan Robotik Kodlama ve Tasarım Etkinlikleri kapsamında, 10 Ocak’ta farklı kurum ve kuruluşlarla iş birliği protokolü imzalandı. Protokole imza atan kurum ve kuruluşlar arasında, HAVELSAN, Alp Havacılık ve TEI gibi sektörün önemli firmaları da yer aldı.

26 Mart’ta, Eskişehir’de düzenlenecek Robotik Kodlama ve Tasarım Etkinlikleri kapsamında, ortaokul ve liseler bazında, eş zamanlı olarak 3 farklı yarışma yapılması planlanıyor. İmzalanan iş birliği protokolü ile kurum ve kuruluşların etkinliğe sağlayacağı destek robotik kodlama materyallerin alınmasında kullanılacak. Etkinliğe sundukları destek ile öğrencilerin nitelikli bireyler olarak yetişmesi adına katkı sağlayacak olan HAVELSAN, Alp Havacılık ve TEI, robotik kodlama ve tasarım çalışmalarının yerelde yaygınlaşmasına da destek verecek.

Bu protokolde yer alan diğer kurum ve kuruluşlar ise AFAD Yönetim Başkanlığı, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, TÜLOMSAŞ, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, ETİ Gıda, Gilbo olarak sıralandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.