Ana Sayfa Haberler Sektör, Ömür Devri Yönetimi Platformu ile Yeni Görevler Üstlenmeye Hazırlanıyor

Sektör, Ömür Devri Yönetimi Platformu ile Yeni Görevler Üstlenmeye Hazırlanıyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), 28 Şubat’ta, Ankara’da, Türk Savunma Sanayii Ömür Devri Yönetimi Platformu (TSSÖDYP) Bilgilendirme Toplantısı’nı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yetkilileri ve sektör temsilcilerinin geniş katılımı ile düzenledi. Toplantıda, TSSÖDYP bünyesinde kurulan çalışma gruplarının görevleri, savunma sistemlerinin ömür devri ve lojistik yönetiminde temel kavramlar konuları konuşuldu. Toplantıya 130 kişi katıldı.

Etkinliğin açılışında, SSM Lojistik Daire Başkanı Abdullah Erol Aydın, SSM Deniz ve Simülatör Lojistik Müdürü Özgür Özdemir, Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) Genel Sekreteri Hüseyin Baysak ve SaSaD Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Küçükseyhan birer konuşma yaptılar.

Daha sonra SSM’de Savunma Sanayi Uzmanı olarak görev yapan İbrahim Sami Erel, 13 Ekim 2017 tarihinde SSM’nin onayı ile kurulan TSSÖDYP hakkında bir bilgilendirme sunumu yaptı. Sektör paydaşları arasındaki karşılıklı etkileşimi ve sinerjiyi arttırmayı amaçlayan toplantıda, pek çok TSK yetkilisi ve firma temsilcisi de söz alarak fikir ve önerilerini dile getirdiler.

 1,645 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.