Ana Sayfa Haberler Sektör, Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nin Meyvelerini Toplayacak

Sektör, Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nin Meyvelerini Toplayacak

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB)’nın himayesinde, MÜSİAD Ankara tarafından, 2-3 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen 1’inci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nin sonuç raporu, yakında düzenlenmesi planlanan  Cumhurbaşkanlığı Hükümeti’nin 100 Günlük İcraat Programında da yer alan, Savunma Sanayii Zirvesi’nin girdilerinden biri olacak.

Askeri radar ve sınır güvenliğiyle ilgili sorunlar ile çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı Ekim ayındaki zirveye, 30’dan fazla Türk firması stant açarak katılmıştı. MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş, zirvede, Türkiye’nin savunma sanayideki temel stratejisi olan yerli ve milli üretimi desteklemek üzere, yalnızca yerli firmaların stant açmasına ve tanıtım yapmasına olanak tanıdıklarını belirtti. Zirvenin, firmaların ikili ticari görüşmeler ve anlaşmalar yapmasına da aracılık ettiğini ifade eden Altunbaş, sektörün tüm taraflarının, tek çatı altında toplanmasının, ihtiyaçların daha net anlaşılması ve ihtiyacı karşılayacak Ar-Ge ve üretim için önemli bir adım olduğunu bildirdi.

Zirvede, sektörün gündemindeki konuların tartışıldığını, sektörün sorunlarına yönelik çözüm alternatiflerinin geliştirildiğini de belirten Altunbaş, “Zirve’nin önemli bir katma değeri de sonuç raporumuzun, Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı kapsamında yapılacak Savunma Sanayii Zirvesi’nde paylaşılması olacak. Bunun için 1’inci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi Düzenleme Komitesi olarak hazırlıklarımıza başladık.” şeklinde konuştu.

 1,065 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.