Ana Sayfa Haberler Sektördeki Gelişmeler, Deniz Sistemleri Semineri’nde Masaya Yatırıldı

Sektördeki Gelişmeler, Deniz Sistemleri Semineri’nde Masaya Yatırıldı

Savunma sektörünün temsilcileriyle son kullanıcılarını Ankara’da bir araya getiren 11. Deniz Sistemleri Semineri (11th Naval Systems Seminar/DSS) iki gün süren sunum ve oturumların ardından sona erdi. 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleşen seminerin ana sponsorluğunu HAVELSAN ve STM üstlenirken, oturum sponsorluğunu ise Altınay Savunma Teknolojileri, Kraken Robotics, Meteksan Savunma, Navantia, NOVA Power, ONUR Mühendislik ve Roketsan üstlendi. Seminerde toplamda 30 paralel oturum gerçekleştirilirken firma yetkililerinin yaptıkları sunumlar katılımcılar tarafından dikkatle takip edildi. Fuaye alanında 23 firmanın tanıtım yaptığı seminere, 450 kişi katılım için kayıt yaptırdı.

Yüksek Mühendis Albay (E) Zafer Betoner

“Türkiye’de Örneği Olmayan Bir Seminer”

STM İş Geliştirme Yöneticisi Hikmet Aybar seminer hakkında yaptığı değerlendirmede, “Askeri denizcilik sektöründe büyük firmalarla birlikte KOBİ ve daha küçük paydaşları bir araya getiren, güncel trendlerin konuşulduğu, Türkiye’de örneği olmayan bir seminer. STM olarak her sene takip ediyor ve katılmaya özen gösteriyoruz.” dedi.  

Altınay Savunma Mühendislik Direktörü İlkay Meşeli

“Farklı Firmaların Çözümlerini Dinliyoruz”

Altınay Savunma Mühendislik Direktörü İlkay Meşeli de ilk defa katıldığı seminer sonunda şu değerlendirlemelerde bulundu: “Seminerde farklı firmaların, farklı çözümlerini dinledik. Altınay firması olarak biz de sunduğumuz iki çözüm hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Seminerin gayet verimli olduğunu düşünüyorum; yapılan çalışmaların böyle platformlarda bir araya gelmesi oldukça önemli.”

“Kullanıcı ile Üreticiyi Bir Araya Getiriyoruz”

Seminerin son oturumunun ardından düzenlenen kapanış töreninde söz alan Yüksek Mühendis Albay (E) Zafer Betoner, “Burada firmaların, Deniz Kuvvetleri için yaptıkları çalımaları değerlendirdik, personelin beklentilerini dinledik. Kullanıcı ile üreticinin bir araya gelmesinde büyük rolü olan seminerlerimizi, kapsamını genişleterek devam ettireceğiz.” şeklinde konuştu.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Dr. Öğr. Üyesi Münir Cansın Özden

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.