Ana Sayfa Haberler Sektörün Eski Oyuncularından ALTAY Yazılım, Güncel Projelerini Anlattı

Sektörün Eski Oyuncularından ALTAY Yazılım, Güncel Projelerini Anlattı

ALTAY Grubu şirketlerinden ALTAY Yazılım, 19 Eylül’de düzenlediği toplantıda, sektör basını ile bir araya geldi.

Ankara’da,  düzenlenen toplantıya; ALTAY Yazılım Yönetici Başkan Yardımcısı Baki Şensoy, İş Geliştirme Müdürü Atilla Özdöl, Müşteri İlişkiler Yöneticisi Deniz Erdem ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Özgür Çil de katıldı.

Toplantıda bir sunum yapan Şensoy, firmanın kuruluşundan bu güne geçen süredeki gelişimi ve günümüzde gerçekleştirdiği projeler ile ilgili bilgileri paylaştı. Sunumunda, Norveç Silahlı Kuvvetleri tarafından tescil edilmiş bir firma olduklarının altını çizen Şensoy; ROKETSAN’ın alt yüklenici olarak seçtiği 45 firma sırasında, yazılım alanındaki tek firmanın da ALTAY Yazılım olduğunu belirtti.

Taktik sistemler, komuta kontrol sistemleri ve kurumsal sistemler alanında faaliyet gösteren ALTAY Yazılım, geliştirmekte olduğu yazılımları otomatik olarak test eden ayrı bir yazılım üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Endüstri 4.0 konusuna da ağırlık veren firmanın, hâlihazırda pazarlama çalışmalarına devam ettiği ve Üretim Yönetim Sistemi adını verdiği yazılım ise  KOBİ ölçeğindeki firmaların üretimlerini izlemelerini ve yönetmelerini sağlıyor. Yürütmekte olduğu tüm projeleri, yine kendi geliştirdiği bir yazılım aracılığıyla, akıllı telefonlar üzerinden takip eden firmanın, çalışanları, Türkiye’deki pek çok savunma ve havacılık projesinde görev alıyor. Firma, IDEF 2019’da, geleceğe yönelik teknolojilerini sergilemeyi planlıyor.

1957 yılında Altay Kollektif Şirketi unvanı ile kurulan firma, Türkiye’nin danışmanlık, alan uzmanlığı ve teknik destek konularındaki ilk firmalarından biri olarak, 60 yıl boyunca, askeri ve sivil alana yönelik birçok projeyi başarıyla gerçekleştirdi.

Altay Yazılım ise uluslararası standartlarda, askeri ve sivil alanda, ileri teknolojiler kullanarak çözümler sunmak amacıyla 1998 yılında kuruldu. 2016 yılı sonunda faaliyetlerine Anonim Şirket olarak devam etme kararı alan firma, ticari unvanını, Altay Yazılım Savunma Endüstriyel Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak tescil ettirdi.

Bilim Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 2017 yılında Ar-Ge Merkezi tescil edildi. Firma şu anda, özgün yazılımları ile NATO ülkelerinin Silahlı Kuvvetleri de dâhil olmak üzere 17 ülkede hizmet veriyor.

 2,229 Toplam Görüntüleme,  4 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.