Ana Sayfa Haberler Sektörün Liderlerini Yetiştirme Hedefiyle Yola Çıkan SAHA MBA, 2’nci Mezunlarını Verdi

Sektörün Liderlerini Yetiştirme Hedefiyle Yola Çıkan SAHA MBA, 2’nci Mezunlarını Verdi

SAHA İstanbul’un kurduğu SAHA Akademi bünyesinde düzenlenen SAHA MBA Yönetici Geliştirme Programı, 2020-2021 eğitim dönemini tamamladı. SAHA İstanbul kümelenmesi, gelişmeyi, 2 Haziran’da duyurdu.

Sektör firmalarının yöneticilerinin ve çalışanlarının eğitim ihtiyacını belirleyip nitelikli insan gücü geliştirmek amacıyla hayata geçirilen SAHA MBA programının 2020-2021 döneminde; 5 temada 23 eğitim başlığı altında 228 saatlik ders verildi. Ayrıca, sektör liderlerinin bilgi aktarımı ve tecrübe paylaşımı yaptığı 24 saatlik ek ders işlendi. Böylece toplamda 252 saatlik eğitim verildi. Bu dönemde, SAHA İstanbul üye firmalarından 83 yönetici eğitim aldı. SAHA MBA, Eylül ayında İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te açılacak 3’üncü programı ile sektörün gelişimine katkılarını sürdürecek.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş

SAHA MBA Programı’na sektör yöneticilerinin ve yönetici adaylarının yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çeken SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “Türkiye’nin üst düzey yöneticilerinin, dünyanın ve Türkiye’nin önemli üniversitelerden öğretim üyelerinin yer aldığı uluslararası kaliteye sahip eğitim kadromuz ve müfredatımızla bir ilki gerçekleştiriyoruz. Katılımcılara uluslararası bir bakış açısı ile rekabet edebilme kabiliyeti kazandıran 2020 programımızı, İstanbul’da Bilim Üsküdar’da, Ankara’da Teknopark Ankara’da ve Gaziantep Sanayi Odası olmak üzere 3 merkezde gerçekleştirdik ve oldukça yoğun bir katılım aldık. Harvard, Oxford, Stanford, London Business School gibi dünyanın önde gelen okullarının aralarında bulunduğu on beş üniversitenin MBA programlarını inceleyerek hazırladığımız SAHA MBA ile 5 yılda dünyanın 10 MBA’den biri olmayı ve ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılarımızı geleceğin yöneticileri yetiştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Müfredatı dünyanın en bilinen MBA programlarının içerikleri esas alınarak hazırlanan SAHA MBA, eğitmen kadrosuyla da fark yaratmayı hedefliyor. Programın eğitim kadrosunda; iş dünyasıyla sürekli temas halinde olan ve konusunda uzman yerli ve yabancı akademisyenler, profesyonel eğitmenler ve TÜBİTAK TÜSSİDE’nin uzmanları yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.