Ana Sayfa Haberler Sektörün Yükselen Firması İNDES Mühendislik, MSI Dergisi’nin Yeni Karargâhında

Sektörün Yükselen Firması İNDES Mühendislik, MSI Dergisi’nin Yeni Karargâhında

Savunma ve havacılık sanayisine ihtiyaca özel mühendislik çözümleri sunan İNDES Mühendislik, sektörün hızla büyüyen firmaları arasında yer alıyor. 22 Ocak’ta MSI Dergisi’ni ziyaret eden İNDES Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Melih Özkan, firmanın faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgiler paylaştı.

Savunma ve havacılık sanayisine; tasarım, imalat, montaj, kurulum ve entegrasyon konusunda anahtar teslim hizmetler sunan firma, birçok ana yüklenicinin projesinde çözüm ortağı olarak görev alıyor ve bir yandan özgün ürünler geliştiriyor.

Firmanın faaliyet alanları arasında, şu ana başlıklar bulunuyor:

  • Mekanik ve Elektromekanik Birim, Sistem ve Özel Amaçlı Test Sistemleri Tasarımı
  • Modüler ve Mobil Hibrit Enerji Üretim ve Depolama Sistemleri
  • Sınır Güvenliği ve Gözetleme Sistemleri
  • Uçuş Hattı Taşıma, Yükleme ve Yer Destek Ekipmanları
  • Isıtma-Soğutma Üniteleri ve İklimlendirme Sistemleri

Firma, kabiliyetlerini, özgün ürünlerini ve projelerini, yeni iş birlikleri ile daha da geliştirmeyi ve elde ettiği başarıları pekiştirmeyi hedefliyor.

Özkan, MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar ile yaptığı görüşmede, İNDES Mühendislik’in kuruluşundan beri, küçük ve büyük ölçekli 80’e yakın proje tamamladığını ifade ederek şunları ekledi: “Bu projelerin yanı sıra bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 15’e yakın Ar-Ge projesi mevcut. Bunların bir kısmını, ODTÜ TEKNOKENT Ostim Merkezi’nde tamamladık. Şu anda ise Ostim Teknopark’taki tesisimizde, 4 farklı konuda Ar-Ge projesi yürütüyoruz. Bu projelerde; enerji üretim ve depolama sistemleri geliştirme çalışmaları sırasında kazandığımız tecrübeyi, savunma ve havacılık sanayisinde ihtiyaç duyulan çeşitli uygulamalara yönelik olarak kurguluyor ve yenilikçi ürünler geliştiriyoruz.”

Firmanın misyonu doğrultusunda, stratejilerini, ürünleşme üzerine kurduklarını belirten Özkan, öncelikli olarak yurt içi ihtiyaçları karşılarken yurt dışı satışlar ile de Türkiye’nin ihracatına katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti. İNDES Mühendislik, ihracat hedefleri doğrultusunda, 2019’un ekim ayında, DEİK’in (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu), savunma ve havacılık sektöründeki az sayıdaki üyesinden biri oldu. Katar, Pakistan, Cezayir, Mali ve Senegal gibi ülkelerdeki yerel entegratörler ile çalışmalarını hızlandıran İNDES Mühendislik, yakın zamanda, bu alanda da önemli başarılar kazanmayı hedefliyor.

İNDES Mühendislik’in gelişim sürecine, MSI Dergisi’nin tanıtım faaliyetlerinin önemli etkisinin olduğunu ifade eden Özkan, derginin yeni ofisi için de hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette, ayrıca, İNDES Mühendislik’in 2020 yılı tanıtım planları da ele alındı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.