Ana Sayfa Haberler Selçuk Bayraktar’a Azerbaycan’dan İkinci Madalya

Selçuk Bayraktar’a Azerbaycan’dan İkinci Madalya

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Vatandaşlara Hizmet ve Sosyal İnovasyonlar Devlet Ajansı (ASAN Hizmet) Verimli İş Birliği Madalyası ile ödüllendirildi. Tören, Albayrak’ın aynı zamanda Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu T3 Vakfı ile ASAN Hizmet ortaklığıyla kurulan başkent Bakü’de kurulan Bilim Bakü’de gerçekleştirildi. 74. Uluslararası Uzay Kongresi’ne katılan Bayraktar, ödülünü ASAN Hizmet Başkanı Ulvi Mehdiyev’in elinden aldı.

Bilim Bakü Buluşması
2 Ekim’de düzenlenen ödül törenine, merkezde eğitim gören öğrencilerin yanı sıra Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Doç. Dr. Cahit Bağcı da katıldı. Selçuk Bayraktar, ziyarette Bilim Bakü’de eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Bilim Bakü Müdürü Ahmet Köse, ziyaretçilere merkezin faaliyetleri ve gelecek planları hakkında bilgi verdi.Azerbaycan’dan İkinci Ödül

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in aldığı kararla takdim edilen madalya, Albayrak’ın Azerbaycan’dan aldığı ikinci ödül oldu. Bayraktar, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA’ların Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtulmasına sunduğu katkı nedeniyle Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından 2021’de Karabağ Nişanı ile de ödüllendirilmişti. Bayraktar, 2022’de ise Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky’nin emriyle Ukrayna Devlet Liyakat Nişanı’na layık görülmüştü.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.