Ana Sayfa Özel Dosyalar7. TSSK Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi Sempro 2020 Yılında Hizmetlerine Yeni Eğitimler Ekliyor

Sempro 2020 Yılında Hizmetlerine Yeni Eğitimler Ekliyor

MSI Dergisi’nin TSSK 7. Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi Özel Sayısı’nda yer alan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

Süreç mükemmelliği hakkında eğitim/danışmanlık hizmetleri sunan ve 2015 yılında kurulan Sempro, bu sene, hizmetlerine iki yeni eğitim daha ekliyor. Bu eğitimlerden ilki olan Sistem Mühendisliğinin Temelleri, 10-12 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Üç gün sürecek olan bu eğitimde, sistemlerin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini, kullanılmasını ve elden çıkarılmasını sağlayan, disiplinler arası ve bütünleştirici bir yaklaşım olan sistem mühendisliğinin temelleri anlatılacak.

Mühendisler ve mühendislik yöneticileri için hazırlanmış olan bu eğitim, sistem mühendisliği uygulamalarının temellerini aktaracak.

PLM Eğitimleri, Artık Türkçe

2020 yılında Sempro’nun hizmetlerine ekleyeceği bir diğer eğitim ise Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) eğitimi. PLM eğitimlerini, hâlihazırda Amerika menşeili iş ortağı CIMdata ile düzenlemekte olan Sempro, 2020 Nisan ayından itibaren bu eğitimleri, kendi eğitmenleri tarafından Türkçe olarak hazırlanan içerikler ile vermeye başlayacak. Bu eğitimde PLM’in temelleri, kurumsal seviyede kullanımı ve PLM projelerinin nasıl yönetileceği, katılımcılara aktarılacak.

PLM, ürün veya hizmet geliştiren bir firma için, stratejik bir ürün yönetimi yaklaşımı. Birbirleriyle uyumlu ve bütünleşik çalışan iş çözümlerinden faydalanarak, ürünün tüm yaşam dönemlerini dikkate alarak tasarlanabilmesini, bu dönemlerde ürünün yönetilebilmesini ve ilgili tüm süreçlerin uyum içerisinde sürdürülebilmesini sağlıyor. PLM çözümleri ise insanları, ürün verilerini ve süreçleri bir araya getiren, bir veya birden fazla yazılımdan oluşan bütünleşik sistem olarak da adlandırılır.

CM2, KOBİ’lerin de Verimliliğini Arttırıyor

SEMPRO, CM2 konusunda da eğitimler vermeye devam ediyor. CM2 modelini, firmaların iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve verimliliklerinin arttırılması noktasında ön plana çıkarıyor. SEMPRO’nun CM2 eğitimi verdiği 40’ı aşkın firma içerisinde, KOBİ ölçeğinde de pek çok firma bulunuyor. Bir kısmı savunma ve havacılık sanayisinde de faaliyet gösteren bu KOBİ’lerin arasında; AKSA Run Flat, ArGe PLM, Base Studio, BTB Proje, CES İleri Kompozit, MAKEL, MEGE Teknik gibi firmalar yer alıyor. SEMPRO’nun şu ana kadar CM2 eğitimi verdiği kişi sayısı ise 800’ün üzerinde.

Savaş uçağı ya da zırhlı kara aracı gibi bir ana muharebe sistemi sıfırdan tasarlanırken bu sürecin çok etkili ve verimli yürütülmesini sağlayan CM2, bunu, karmaşık süreçleri basitleştirerek başarıyor. CM2, süreçleri daha az karmaşık olan KOBİ’lerde ise çok daha kolay şekilde uygulanabiliyor. KOBİ’lerin, CM2 metotlarından en hızlı şekilde uygulayabileceklerinden iki tanesi, İsimlendirme ve Numaralandırma (Naming & Numbering) yöntemi ile Hızlı-Yol (Fast-Track) değişiklik yöntemi.

CM2 ve PLM: Eğitimde Anahtar Teslim Çözüm

CM2 modelini uygulamaya başlayan firmalar, ürün ve hizmetleri ile ilgili bilgileri doğru yönetilebilmek için, PLM araçları konusunda yatırım yapıyorlar. Dünya üzerinde de farklı özellikleri ön plana çıkan pek çok farklı PLM çözümü bulunuyor ve bu çözümler, çok ciddi yatırım maliyetleri gerektiriyor. SEMPRO ise herhangi bir PLM çözümüne bağlı kalmaksızın verdiği PLM eğitimleriyle firmaların bu konudaki algısını genişletiyor ve yatırım kararlarını daha sağlıklı vermelerini sağlıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.