Ana Sayfa Haberler Sempro, 6’ıncı Yaşını Kutluyor

Sempro, 6’ıncı Yaşını Kutluyor

Savunma ve havacılık sanayisi başta olmak üzere pek çok sektöre eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan Sempro, kuruluşunun 6’ncı yıldönümünü kutluyor. Sempro Kurucusu Semiha Yaşar, bu yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Firmanın kuruluş sürecine de değinen mesaj şu şekilde:

“Bugün sizlerle altı yıl önce kurulan Sempro’nun hikayesini paylaşmak istiyorum.

2015 yılında, kuruluşundan beri çalıştığım ve yönetim kademesinde yer aldığım, FNSS’den ayrılmaya karar verdim. 25 yıl FNSS’de olmak üzere yaklaşık 32 yıllık bir kurumsal iş yaşamından sonra girişimci oldum. Aslında 54 yaşında biri için pek alışılmış bir durum olmadığının da farkındaydım. Çevremde yönetici kademesinde olup çalıştığı işyerinden kendi isteği ile ayrılan olmadığı gibi, şirketin zorunlu kıldığı 60 veya 65 yaşından önce kurumsal hayattan ayrılmak isteyen bir örnekle de karşılaşmamıştım. Haliyle pek çok kişinin benim hakkımda ya emekli olur veya girip bir yerde çalışır diye düşündüğünden emindim.

Semiha ve Profesyonelin kısaltması ile oluşan Sempro adını eşim Selçuk Yaşar buldu. Sempro’nun ana faaliyet alanını eğitim ve danışmanlık olarak belirledik. Nasrettin Hoca’nın fıkrasında olduğu gibi, kendimizi damdan düşen doktor yerine koymaya çalıştık. İş yaşamında karşılaştığımız problemler ve oluşturduğumuz çözümler ve tabii ki öğrendiklerimiz şirketlerde problemlerin çözümüne katkıda bulunur, diye düşündük. Temel motivasyonumuz; birlikte çalışacağımız kişi ve kurumlara fayda sağlamak, teknik süreçlerde yalınlaşma ile birlikte hata ve kayıpları azaltıp verimliliği arttırmak oldu.

Altı yıl, yurtiçi ve yurtdışı iş birlikleri ve eğitim ve danışmanlık hizmeti verdiğimiz müşterilerimizle bir arada ve çok hızlı geçti. Neler mi yaptık:

  1. IpX sertifikasyonu ile CM2 Metodunu Türkiye’de öğreten ve eğitimlerini veren tek firma olduk.
  2. Konfigürasyon ve varyant yönetimi denilince, akla gelen ilk firma olmayı başardık.
  3. Konfigürasyon yönetiminin önemini o kadar çok ve değişik platformlarda anlattık ve bunun sonucunda şirketlerde Konfigürasyon Yönetim Birimleri kurulmaya başladığını gördük.
  4. Ürün Yaşam Döngüsü konusunda gerek eğitim, gerek yazılım seçim danışmanlığı projeleri gerçekleştirdik.
  5. Sistem Mühendisliği eğitimlerini yurtdışı kaynaklardan almaya gerek kalmadı. Kendi eğitim malzemelerimizi hazırladık.
  6. Entegre Lojistik Destek ve Proje Yönetimi konularında eğitimler verdik.
  7. Ürün Geliştirme kapsamında şirketlerin stratejilerini kurgulamalarına yardımcı olduk.
  8. Süreç Geliştirme danışmanlık hizmetlerimizde müşterilerimizle birlikte çalıştık, onlardan çok şey öğrendik.

Daha yapacak çok işimiz olduğunu biliyor, öğrenmeye ve öğretmeye devam etmek istiyoruz.

Tüm paydaşlarımıza bugüne gelmemizdeki destekleri için çok teşekkür ediyoruz.

Saygılarımla,

Semiha Yaşar”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.