Ana Sayfa Haberler SEMPRO Kurucusu Semiha Yaşar, ABD’de, Türk Savunma Firmalarının, Süreç Tecrübelerini Anlattı

SEMPRO Kurucusu Semiha Yaşar, ABD’de, Türk Savunma Firmalarının, Süreç Tecrübelerini Anlattı

SEMPRO Kurucusu Semiha Yaşar, 26-28 Ağustos tarihlerinde, ABD’de katıldığı IpX ConX19 konferansında, Türk savunma ve havacılık firmalarının, CM2 modelini kullanarak süreçlerini nasıl iyileştirdiklerini ve bu alandaki başarılarını anlattı.

Yaşar’ın, etkinlikte değindiği konular arasında, Türk firmalarının dijitalleşme süreçleri ve CM2 modelinin bu sürece katkıları da vardı. Yaşar etkinlikte; sürekli iyileştirme, üretkenliğin arttırılması, sürdürülebilir değişim yönetimi ve dijital dönüşüm gibi konuların ele alındığı, The Future of Enterprise Ecosystem (Kurumsal Ekosistemin Geleceği) isimli panele de konuşmacı olarak katıldı.

 

ConX, SEMPRO ile Türkiye’ye Geliyor

Bu yıl 32’incisi gerçekleştirilen IpX ConX19, SEMPRO’nun da eğitimlerini verdiği CM2 modelini geliştiren IpX firması tarafından düzenleniyor. SEMPRO’nun, bir benzerini 18-19 Kasım tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştireceği ConX etkinliklerinde, katılımcılar, kurumsal dönüşümü mümkün kılan yöntemlerin yanı sıra CM2 modeline ilişkin en iyi yöntemler (best practices) hakkında tecrübeli isimleri dinleme fırsatı yakalıyorlar.

SEMPRO’nun uluslararası katılımlı olacak şekilde düzenlemekte olduğu SemproConX19 ise ürün ve konfigürasyon yönetimi alanında pek çok tecrübeli ismi Ankara’da ağırlayacak. İş mükemmelliği ve dijital dönüşüm odaklı gerçekleştirilecek etkinlikte, kendi alanında duayen kabul edilen ve bir kısmı sanayi devi olarak sayılabilecek firmalarda görev yapan isimler, tecrübelerini Türkiye ile paylaşacak. Süreç mükemmelliği için CM2 metodu ve dijitalleşme için PLM uygulamaları ile ilgili deneyimlerin paylaşılacağı konferansta; ASML, Arçelik, CIMdata, FNSS, Gulfstream, HAVELSAN, IPX, Nurol Makina, ROKETSAN, TEI ve TÜBİTAK SAGE gibi kuruluşlarda görev yapmakta olan yerli ve yabancı konuşmacılar yer alacak.

SemproConX19, 20-22 Kasım tarihleri arasında, birbirine paralel olarak gerçekleştirilecek CM2 ve PLM eğitimlerinin yanı sıra uygulamalı atölye çalışmaları ile devam edecek.

 

 1,745 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.